Sii po raz trzeci z rzędu Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce

Finanse i gospodarka

Firma Sii, II największy pracodawca IT na Pomorzu, po raz kolejny  otrzymała tytuł "Najlepsze Miejsce Pracy IT w Polsce" według badania AudIT prowadzonego przez Tygodnik "Computerworld" i firmę TNS.

Firma Sii, II największy pracodawca IT na Pomorzu, po raz kolejny  otrzymała tytuł "Najlepsze Miejsce Pracy IT w Polsce" według badania AudIT prowadzonego przez Tygodnik "Computerworld" i firmę TNS.

Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie anonimowej ankiety, badającej satysfakcję pracowników IT, ich poziom zaangażowania i czynniki motywacyjne. Z badania Sii wynika, że połowa z naszych pracowników to entuzjaści, którzy silnie identyfikują się z firmą, wierzą w jej przyszłość, a także motywują do pracy swoich kolegów i koleżanki z zespołu. Indeks TRI*M, obrazujący satysfakcję z miejsca pracy, wynosi w Sii 87 i należy do ścisłej czołówki wśród wszystkich przebadanych pracowników IT w Polsce. Oznacza to,
że pracownicy Sii są ogólnie bardzo zadowoleni z pracy.  Wśród aspektów dobrze ocenianych są m.in. pewność zatrudnienia, efektywność współpracy w zespole, a także uczciwość w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych.

To już trzeci tytuł Sii - mówi Joanna Kucharska, Dyrektor HR i Komunikacji w Sii. - Ogromną satysfakcję sprawia nam odbieranie tej nagrody co roku. To pokazuje, że konsekwentne działania przynoszą długofalowe rezultaty. Ciągle pracujemy na ten sukces, nie spoczęliśmy po pierwszej nagrodzie na laurach, co - jak widać - doceniają nasi pracownicy. Ze swej strony mogę zapewnić, że krytyczne opinie, które są nam przekazywane razem z wynikami badania AudIT, są analizowane i wdrażane, przez co stajemy się jeszcze lepszym miejscem pracy.

Sii w Gdańsku jest największym oddziałem firmy w Polsce. Zespół gdańskiego oddziału liczy ponad 550 osób. Firma do końca 2015 roku planuje zatrudniać łącznie 700 inżynierów. Aktualnie posiadamy wiele potrzeb rekrutacyjnych na specjalistyczne stanowiska. Poszukujemy developerów takich technologii jak: Java,.NET, PHP, C++, Python, czy Embedded. Oprócz tego prowadzimy rekrutację na stanowiska tester sieci, firmware i software. - informuje Magdalena Misiewicz, P.O. Kierownik Działu Rekrutacji i HR w Sii Gdańsk.

Od niedawna Sii prowadzi  także dynamiczną ekspansję w obszarze  inżynierii mechanicznej. Oddział  zamierza realizować projekty dla branży motoryzacyjnej, medycznej, mechanizacji rolnictwa i transportu publicznego. Celem firmy na najbliższe poł roku jest zbudowanie zespołu specjalistów o zróżnicowanych kompetencjach technicznych.  W przeciągu 6 miesięcy ponad 30 inżynierów mechaników znajdzie pracę w Sii. Gdański oddział ponadto rozwija swoją działalność związaną z automatyką i robotyką i może się poszczycić wieloma sukcesami na swoim koncie jak np. nawiązanie współpracy ze światowym koncernem z USA - ThyssenKrupp Systems Engineering.

Sii w Polsce to 8 oddziałów. Zatrudnia ponad 2000 osób i chce w tym roku zwiększyć zatrudnienie do 2400. Na rynku, na którym wciąż brakuje inżynierów IT, Sii jest najdynamiczniej rozwijającym się pracodawcą IT w Polsce. Rekrutacja to jedno z naszych głównych wyzwań - dodaje Joanna Kucharska. - Myślę, że z tą nagrodą, która potwierdza status Sii jako Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce, będziemy jeszcze bardziej widoczni wśród kandydatów do pracy. Obecnie w Polsce mamy otwartych ponad 160 procesów rekrutacyjnych, więc wiele osób może sprawdzić na własnej skórze, jakim pracodawcą jest Sii - do czego gorąco zachęcam. W gronie laureatów tegorocznej nagrody "Najlepsze Miejsca Pracy" znaleźli się także: Ministerstwo Sprawa Zagranicznych i DNV GL.

Źródło: Sii

Udostępnij artykuł: