Sii zatrudni w tym roku co najmniej 200 osób

Finanse i gospodarka

Sii, trzeci co do wielkości pracodawca IT na Pomorzu (450 pracowników), firma z tytułem "Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce" 2012 i 2013, planuje zwiększyć w tym roku zatrudnienie do ponad 600 osób w oddziale gdańskim. 

Sii, trzeci co do wielkości pracodawca IT na Pomorzu (450 pracowników), firma z tytułem "Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce" 2012 i 2013, planuje zwiększyć w tym roku zatrudnienie do ponad 600 osób w oddziale gdańskim. 

Sii prowadzi w swoim Centrum Testów i Rozwoju Oprogramowania w nowoczesnym kompleksie biurowym Olivia Business Centre projekty dla firm z całego świata, m.in. UTC, Gemalto, NXP, PUMA, ThyssenKrupp, Nordea, Energa, DFC. Specjaliści Sii pracują także wewnątrz struktur IT klientów - światowych liderów w wielu branżach.

Współpraca z największymi międzynarodowymi firmami powoduje, że oferujemy naszym pracownikom bardzo szerokie spektrum projektów, w ramach których mogą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać unikatowe doświadczenia. - mówi Michael Desmurs, Dyrektor Zarządzający Sii Gdańsk. - Dzięki zaangażowaniu Sii w realizację różnorodnych projektów nasi inżynierowie mają dostęp do bardzo innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań IT, z którymi zwykły użytkownik zetknie się dopiero za kilka lat. Pracownicy obszaru automatyki natomiast, mają okazję wdrażać zaprojektowane przez siebie systemy w fabrykach światowych gigantów motoryzacyjnych w USA, Europie Zachodniej czy Chinach.- dodaje Desmurs.

Innowacyjne i różnorodne projekty prowadzone przez Sii to duży atut firmy jako pracodawcy. Ale nie jedyny. Firma ma komfortową, nowoczesną powierzchnię biurową w dobrze położonym komunikacyjnie Olivia Business Centre, którą w nadchodzącym roku będzie ponownie powiększać. Sii słynie także z bardzo dobrej atmosfery pracy, wynikającej m.in. z zaangażowania i entuzjazmu jej pracowników oraz licznych inicjatyw integracyjnych. Opinię tę potwierdzają zarówno wypowiedzi pracowników i byłych pracowników, które można znaleźć, m.in. w mediach społecznościowych, jak również wyniki zewnętrznych, anonimowych audytów, prowadzonych wśród wszystkich pracowników Sii przez zewnętrzną firmę badawczą. W wyniku tych badań w 2012 i 2013 roku Sii dwa razy z rzędu zdobyła tytuł "Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce", przyznawany przez tygodnik branżowy "Computerworld". Firma gości też od kilku lat na stałe w rankingach Diamentów Forbesa i Gazele Biznesu. W zeszłorocznym zestawieniu TOP 200 "Computerworld" zajęła 1 miejsce wśród firm IT o największym rozwoju zatrudnienia.

Gdański odział Sii od początku swojej działalności mógł liczyć na szerokie wsparcie władz Miasta Gdańska. Firma jest także wspierana na bieżąco przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, m.in. w zakresie programów mających na celu  zwiększenie podaży kadry i promocji miejsc pracy w sektorze ICT. Dynamiczny rozwój Sii na Pomorzu, potwierdza Michał Kacprowicz Project Manager ds. inwestycji w sektorze ICT z Invest in Pomerania. Rozwój Sii w okresie ostatnich lat jest najlepszym dowodem  na to, że w Trójmieście można realizować duże projekty w tym sektorze. Plany zwiększenia zatrudnienia o kolejnych 250 inżynierów to obszar, w którym firma może liczyć na wsparcie i pełne zaangażowanie partnerów inicjatywy Invest in Pomerania - mówi Michał Kacprowicz.

Nasze wyniki bardzo nas cieszą, ale potrzeby rekrutacyjne wciąż mamy ogromne! Obecnie zatrudniamy 450 osób, chcemy, by w przyszłym roku było nas ponad 600. - mówi Michael Desmurs. - Najwięcej nowych kandydatów do pracy pojawia się z polecenia - od naszych obecnych współpracowników. To o czymś świadczy. Strategia i misja naszej firmy oparte są na ludziach, i pomimo bardzo dynamicznego rozwoju gwarantuję, że to się nie zmieni. Staramy się być nie tylko najdynamiczniej rozwijającą się firmą, ale także - jak do tej pory - najlepszą.

Źródło: Sii

Udostępnij artykuł: