Siódma edycja CFO European Summit już 19 listopada

Polecamy

Już 19 listopada w Warszawie odbędzie się 7. edycja CFO European Summit, czołowej konferencji dla kadr zarządzających finansami w największych przedsiębiorstwach Polski i Europy. Gościem honorowym wydarzenia będzie były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Swój pogląd na najbliższe lata w gospodarce przedstawi także dr Daniel Thorniley, czołowy autorytet ds. rynków wschodzących.

Tematyka tegorocznej edycji CFO European Summit będzie obracać się wokół ekspansji firm w Europie Środkowo-Wschodniej w obecnej sytuacji geopolitycznej oraz wpływu kultury korporacyjnej na realizację celów biznesowych. Pierwsze zagadnienie przedstawi dr Daniel Thorniley, prezydent DT-Global Business Consulting i uznany ekspert do spraw rynków wschodzących. W swojej 27-letniej karierze wspierał w kwestiach związanych z prowadzeniem interesów za granicą ponad 250 zachodnich klientów. Na konferencji będzie mówił m.in. o rozwoju biznesu w warunkach trwającego konfliktu na osi Wschód-Zachód. – Sytuacja jest trudna, przede wszystkim z powodu sankcji na import żywności. Trzeba jednak pamiętać, że rynek rosyjski nie śpi, a interesy nie idą aż tak źle, jak to przedstawiają media – zaznacza Thorniley. Jacek Rostowski wygłosi przemówienie otwierające wydarzenie, w którym podzieli się swoimi refleksjami na temat sytuacji makroekonomicznej Polski i perspektyw jej rozwoju.

Panel poświęcony roli dyrektorów finansowych w zarządzaniu firmą będzie dotyczył kultury organizacyjnej firmy i jej wpływu na osiąganie wyników biznesowych. Tłem merytorycznym dla dyskusji stanie się przygotowany przez ACCA raport Kultura i Kierowanie Zachowaniami w Korporacji (Culture and Channeling Corporate Behaviour), powstały w oparciu o ankiety rozesłane globalnie wśród 120 tys. członków organizacji. – Aż 76 proc. specjalistów zrzeszonych w ACCA uważa, że to kultura korporacyjna, a nie regulaminy, ma największy wpływ na zachowanie i efektywność pracowników. Właśnie o tej zależności będzie mowa na konferencji. Czołowi praktycy zarządzania skomentują wnioski płynące z raportu i podzielą się swoją wiedzą z zakresu kształtowania kultury organizacji – mówi Przemysław Pohrybieniuk, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska i jeden z organizatorów konferencji.

CFO European Summit jest jedną z trzech tego typu konferencji organizowanych przez ACCA na świecie i jedyną w Europie. Co roku gromadzi czołowych przedstawicieli kadry zarządzającej finansami, a we wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1000 osób. W tym roku swoją obecność potwierdziło już ponad 100 znamienitych gości ze świata finansów. Są wśród nich przedstawiciele największych na rynku firm, takich jak Bank Pekao SA, BZ WBK, Siemens, PLL LOT, UPS, PGE czy Strabag.

CFO European Summit 2014 odbędzie się w środę 19 listopada 2014 r. w hotelu InterContinental w godz. 10:00-16:30. Szczegółowe informacje wraz z agendą i profilami prelegentów dostępne są na stronie www.cfosummit.pl.

Partnerami strategicznymi CFO European Summit 2014 są HSBC i Euler Hermes. Partnerem Technologicznym jest Canon.

Źródło: ACCA

 

Udostępnij artykuł: