SIX Payment Services udostępnia usługę MasterPass w swoim syste-mie płatności online

Finanse i gospodarka

SIX Payment Services, wiodący europejski agent rozliczeniowy, poinformował o poszerzeniu gamy form płatności akceptowanych na swojej platformie eCommerce o elektroniczny portfel MasterPass. Funkcjonalność  MasterPass jest dostępna dla klientów w Polsce oraz 32 krajach, gdzie SIX Payment oferuje swoje usługi. 

Z MasterPass kupujący nie musi już wprowadzać danych adresowych i numeru karty płatniczej dla każdego zakupu on-line, ponieważ są one przechowywane w elektronicznym portfelu, z którego może skorzystać podczas zakupów dokonywanych za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych, jak tablety czy smartfony. MasterPass znacznie upraszcza dotychcza-sowy proces płatności kartą – konsumenci nie muszą tu wprowadzać danych karty i szczegółów dostawy dla każdej transakcji.

System płatności elektronicznych firmy SIX Payment Services to dziś najbardziej funkcjonalna platforma płatności funkcjonująca na rynku: oferuje obsługę niemal 100 walut oraz wielu kanałów sprzedaży przedsiębiorców, jak eCommerce, mCommerce, sprzedaż telefoniczną, płatności powtarzalne czy rozwiązania dla tzw. płatności jednym kliknięciem. Dzięki współpracy z uznanymi partnerami, platforma obsługuje ponad 100 międzynarodowych i lokalnych form płatności, w tym karty płatnicze oraz na-tychmiastowe płatności z rachunków bankowych.

Formatka płatnicza, na której klient wybiera formę płat-ności jest dostępna w 45 językach, w tym oczywiście w języku polskim. Wśród usług oferowanych przez plat-formę płatności internetowych SIX Payment Services dużą popularnością cieszy się pionierska w polskim eCommerce dynamiczna wymiana walut DCC, w ramach której oferowanych jest niemal 50 walut. Automatyczne przeliczanie walut to dla klientów komfort zakupów oraz gwarancja najkorzystniejszego kursu wymiany, a dla sprzedawcy dodatkowy przychód podczas realizacji każdej transakcji.

– W SIX doskonale zdajemy sobie sprawę, że jakość w zakresie płatności bezpośrednio wpływa na wysokość  generowanych obrotów. Klienci oczekują dziś rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb, ale płatność zawsze powinna być intuicyjnie prosta.  Wierzymy, że cyfrowy portfel MasterPass to krok w kierunku dalszego uproszczenia procesu płatności w e/ mCommerce – powiedział Rafał Szczechura, Marketing Director Central & Eastern Europe, SIX Payment Services.

Źródło: SIX Payment Services

Udostępnij artykuł: