Skanska Residential Development Poland wprowadza ofertę wykończenia mieszkań

Finanse i gospodarka

W ofercie Skanska Residential Development Poland pojawił się innowacyjny program wykończenia wnętrz. Zaproponowane rozwiązania są bezpieczne dla zdrowia mieszkańców i przyjazne dla środowiska.

W ofercie Skanska Residential Development Poland pojawił się innowacyjny program wykończenia wnętrz. Zaproponowane rozwiązania są bezpieczne dla zdrowia mieszkańców i przyjazne dla środowiska.

Materiały stosowane we wnętrzach mieszkań minimalizują ryzyko zapadania na alergie i posiadają certyfikaty świadczące o ich najwyższej jakości. Co więcej, program wykończeniowy przyniesie również oszczędności w domowym budżecie.

Przyjazne mieszkanie Skanska

Kierując się "zieloną" filozofią firmy, Skanska Residential Development Poland opracowała innowacyjny standard wykończenia wnętrz. Jest on dostępny dla mieszkańców osiedla Park Ostrobramska, powstającego na warszawskiej Pradze-Południe.

Program wykończenia wnętrz został zaprojektowany z myślą o zdrowiu i komforcie mieszkańców oraz w poszanowaniu dla środowiska naturalnego. - W pierwszym rzędzie myśleliśmy o materiałach, które zminimalizują ryzyko zapadania na alergie u dzieci - opowiada Justyna Biernacka, Quality Assurance Leader ze Skanska Residential Development Poland. - Dlatego dobraliśmy farby, które zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych, czyli poniżej < 5 g/l LZO. To jest wielokrotnie mniej niż w przypadku obowiązującej normy, która mówi o minimum rzędu 30g/l. W ten sam sposób dobieraliśmy chemię budowlaną, czyli wszelkie kleje, masy i substancje uszczelniające - dodaje Justyna Biernacka.

Firmie Skanska zależało również na tym, aby mieszkańcy mieli kontakt z naturalnym materiałem, jakim jest drewno, które zostało wykorzystane  w produkcji drzwi, podłóg i listew przypodłogowych. Każdy element drewniany pochodzi z kontrolowanej plantacji i posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). - Certyfikat ten poświadcza legalność pochodzenia drewna i jest dowodem na prowadzenie odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi - tłumaczy Justyna Biernacka.

Skankska Residentail Development Poland zwraca również uwagę na pochodzenie użytych materiałów. Zdecydowana większość elementów wykorzystanych w programie wykończeniowym produkowana jest w Polsce albo maksymalnie w promieniu do 800 km od budowy osiedla. Dzięki takiej polityce możliwe jest wspieranie rozwoju lokalnego rynku i polskich producentów. Ważne jest też to, że materiały budowlane nie są przewożone z odległych miejsc i dzięki temu ograniczone zostaje zanieczyszczenie powietrza związane z transportem.

Dodatkowym atutem zielonego programu wykończenia wnętrz są oszczędności odczuwalne dla kieszeni mieszkańców. W łazienkach zastosowane zostały rozwiązania, które pozwalają na obniżenie rachunków za ciepłą i zimną wodę. Jest to możliwe dzięki armaturze łazienkowej, prysznicowi i stelażowi toaletowemu o zmniejszonym o 30% zużyciu wody. Są to oszczędności, które dzieją się niezauważalnie dla użytkownika, a mają korzystny wpływ zarówno na zawartość portfela, jak i na wykorzystanie tak cennego zasobu, jakim jest woda pitna.

Trzy wersje kolorystyczne

Przygotowany przez Skanska program wykończenia wnętrz obejmuje trzy wersje kolorystyczne: jasną - w kolorze bielonego dębu, średnią - dąb naturalny i ciemną w tonacji orzecha. Do drewna dopasowane zostały trzy odcienie płytek podłogowych. Z kolei łazienki nawiązują do prostoty stylu skandynawskiego - utrzymane są w bieli, ożywionej dodatkami w trzech kolorach do wyboru: zielonym, różowym i pomarańczowym.

- Stworzyliśmy program, który jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasza propozycja będzie idealna dla tych, którzy nie mają czasu na realizację tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest wykończenie własnego mieszkania - mówi Michał Świderski, Sales and Marketing Manager w Skanska Residential Development Poland. - Materiały wykończeniowe zostały tak dobrane, aby stanowiły dyskretne i pasujące tło dla różnych stylów wyposażenia wnętrza. Naszym mieszkańcom pozostawiamy samą przyjemność z aranżacji mieszkania - my wykonamy za nich całą ciężką robotę. Skanska jest znana z doświadczonych i rzetelnych ekip wykończeniowych, co gwarantuje wysoką jakość i komplementarność usługi, i co za tym idzie, bezstresową przeprowadzkę - dodaje Michał Świderski.

Park Ostrobramska - osiedle w sercu Pragi-Południe

Budowa etapu A, pierwszej fazy realizacji osiedla Park Ostrobramska, przebiega zgodnie z założonym planem. Prace budowlane są zaawansowane już w ponad 60 procentach. Zakończenie budowy osiedla nastąpi pod koniec 2013 roku.

Osiedle położone jest w tętniącej życiem dzielnicy Praga-Południe. Bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta, szybki dojazd oraz łatwy dostęp do najważniejszych sklepów i usług sprawia, że mieszkanie w Parku Ostrobramska zapewni komfort życia przyszłym lokatorom.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej: www.skanska.pl/mieszkaj.

Źródło: Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.

Udostępnij artykuł: