Skiba: nowy podatek cyfrowy ma dać budżetowi ok. 0,5 mld zł dochodu

Gospodarka

Leszek Skiba,
Leszek Skiba Fot. Ministerstwo Finansów

Podatek od przedsiębiorstw cyfrowych ma przynieść budżetowi ok. 0,5 mld zł dochodu, przy czym zostanie on nałożony na duże przedsiębiorstwa cyfrowe, oferujące usługi dla biznesu, zapowiedział wiceminister finansów Leszek Skiba.

Wicemin. @leszekskiba z @MF_GOV_PL: #PodatekCyfrowy ma przynieść w granicach 0,5 mld zł i będzie nałożony na wielkie firmy informatyczne, cyfrowe, które oferują usługi generalnie dla biznesu

„Podatek cyfrowy ma przynieść w granicach 0,5 mld zł i będzie nałożony na wielkie firmy informatyczne, cyfrowe, które oferują usługi generalnie dla biznesu, bo to są usługi i przechowywania danych w chmurze, usługi reklamowe – to są te podstawowe obszary” – powiedział Skiba w wywiadzie dla Tok FM.

„Nie widzimy negatywnych konsekwencji dla zwykłego obywatela”

„W gruncie rzeczy nie widzimy tutaj negatywnych konsekwencji dla zwykłego obywatela, ponieważ to są plany związane z obciążeniem przede wszystkim wielkich koncernów” – dodał wiceminister.

Opodatkowanie przedsiębiorstw cyfrowych

Wśród działań w zakresie systemu podatkowego przewidzianych na lata 2019-2020, w założeniach do projektu przyszłorocznego budżetu zapisano m.in. „opodatkowanie przedsiębiorstw cyfrowych”.

Według „Programu Konwergencji. Aktualizacja 2019”, opodatkowanie przedsiębiorstw cyfrowych może w 2020 r. przynieść ok. 217,5 mln zł.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: