SkyCash się nie poddaje. ZDM przedłużył umowę z firmą na parkowanie w Warszawie

Z rynku

Płatności za parkowanie w aplikacji SkyCash
Fot. SkyCash

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podpisał umowę z SkyCash Poland, dotychczasowym operatorem płatności mobilnych w Strefie Płatnego Parkowania, podała spółka. Dzięki temu do końca kwietnia 2019 roku użytkownicy aplikacji SkyCash i mobiParking mogą bez zmian płacić za parkowanie w Warszawie.

#ZDM podpisał umowę z @SkyCashPoland dotychczasowym operatorem płatności mobilnych w Strefie Płatnego Parkowania #SkyCash #Warszawa

„SkyCash Poland S.A. pozostaje wyłącznym operatorem mobilnych płatności za parkowanie w Warszawie do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu, który został rozpisany przez ZDM w listopadzie 2018 r. Obecnie trwa procedura odwoławcza przed Krajową Izbą Odwoławczą” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: mPay wygrał przetarg na obsługę płatności za parkowanie w Warszawie >>>

Nowy przetarg

Zarząd Dróg Miejskich rozpisał nowy przetarg po zakończeniu 3-letniej umowy z firmą SkyCash. Wymagania nowego przetargu są zmienione i obejmują obowiązek udostępnienia płatności kartą za parkowanie w strefie oraz konieczność każdorazowego potwierdzania wiadomością SMS rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Koszty zewnętrzne związane z tymi wymaganiami mają wpływ na wysokość zaproponowanych w przetargu opłat, wskazano również.

SkyCash to polska firma technologiczna działająca w branży FINTECH. Od 2010 roku rozwija autorski system płatności za bilety miejskie, opłaty parkingowe i przejazdy koleją. Dziś z rozwiązań SkyCash korzysta prawie 2 miliony użytkowników. SkyCash posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej – podmiotu nadzorowanego przez KNF.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: