Sławomir S. Sikora

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Rady Związek Banków Polskich Citi Handlowy

Sławomir Sikora
Sławomir Sikora, prezes Banku City Handlowy Fot. Tomasz Pikula

Członek Rady Związek Banków Polskich Citi Handlowy

Został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2003 r. W latach 2005-2008 był członkiem Citigroup Management Committee w Nowym Jorku. W latach 2001-2003 był Prezesem Zarządu Banku Amerykańskiego w Polsce S.A.
W latach 1994-2001 pracował w Powszechnym Banku Kredytowym S.A. na stanowisku Szefa Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. W latach 1989 – 1994 pełnił szereg funkcji w Ministerstwie Finansów (m.in. był Dyrektorem Departamentu Bankowości i Instytucji Finansowych), gdzie odpowiadał m.in. za rządowy program restrukturyzacji banków w latach 1992-1994

Sławomir S. Sikora jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 1989 roku był stypendystą Fundacji Konrada Adenauera na Uniwersytecie w Kolonii. Jest Wiceprezesem Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, a także członkiem Emerging Markets Advisory Council przy Institute of International Finance (IIF) w Waszyngtonie.W roku 2010 r. został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Udostępnij artykuł: