Słodkie zyski kiedy ceny cukru rosną

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło z wczorajszego wysokiego poziomu 1.3851 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Euro (EUR) spadło z wczorajszego wysokiego poziomu 1.3851 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Wspólna waluta obecnie notowana jest tuż powyżej poziomu 1.3820 podczas porannego tradingu z krótkoterminowym wsparciem na poziomie 1.3787.

Dolar amerykański kontynuuje spadek w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar spadł poniżej poziomu 102.31, kiedy jego opór nadal leży na poziomie tuż powyżej 102.70.

Akcje

Chińskie akcje odwróciły pięciodniowy spadek wartości. Spadek zapoczątkowały dane dotyczące produkcji i w rezultacie indeks China 50 (CNX) spadł z poziomu 6906 do poziomu 6671 w ciągu tygodnia. Indeks obecnie notowany jest tuż powyżej poziomu 6789.

Towary

Cukier (SGR) zyskuje na wartości, po osiągnięciu poziomu powyżej 17.40 centów. Wzrost ceny był spowodowany spadkiem dostaw, do którego doszło ponieważ centrum regionu południowej Brazylii odnotowało produkcję na poziomie 5,2%, po tym jak uprawy zostały dotknięte suszą.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymuje swój niedźwiedzi trend, tracąc ponad 50 dolarów w ciągu kwietnia. Szlachetny metal notowany jest tuż poniżej poziomu 1285,25 dolarów za uncję.
W perspektywie średnioterminowej złoto może kontynuować swój spadkowy trend, dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bear Put Spread) na XAUUSD. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: