Smartney i Comperia.pl łączą siły

Z rynku

Smartney kontynuuje rozwój i systematycznie poszerza sieć partnerstw, w tym poszerzających dostępność produktu na rynku. Tym razem rozpoczął współpracę z portalem Comperia.pl Wspólny projekt ma na celu udostępnienie użytkowni-kom portalu nowoczesnych pożyczek, dostarczanych przez Smartney. Zastosowane rozwiązania open banking sprawiają, że proces jest dla klientów szybki i intuicyjny.

Logo Smartney
Fot. Smartney

Smartney kontynuuje rozwój i systematycznie poszerza sieć partnerstw, w tym poszerzających dostępność produktu na rynku. Tym razem rozpoczął współpracę z portalem Comperia.pl Wspólny projekt ma na celu udostępnienie użytkowni-kom portalu nowoczesnych pożyczek, dostarczanych przez Smartney. Zastosowane rozwiązania open banking sprawiają, że proces jest dla klientów szybki i intuicyjny.

Smartney zadebiutowało na polskim rynku dwa lata temu. To wpisana do polskiego rejestru KNF firma pożyczkowa. Należy do francuskiej Grupy Oney Bank, która działa od 35 lat na 11 rynkach i obsługuje ponad 7,6 miliona klientów na całym świecie.

Czytaj także: Nowy gracz na rynku kredytowym w Polsce >>>

- Oney Bank to prawdziwy ekspert w zakresie kredytów konsumenckich, płatności oraz innych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych. Cieszymy się, że zdecydował się wejść z nami we współpracę zarówno ze względu na atrakcyjną ofertę dla naszych klientów, jak i istotny w 2021 roku trend łączenia sił rozwijających się fintechów - mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A. odpowiedzialny za rozwój platformy ComperiaRaty.

Open Banking i rozwiązania integrowane za pośrednictwem API

W połowie lutego zakończona została integracja usług oferowanych przez Smartney Polska na platformie ComperiaRaty. Klienci portalu wypełniają jeden wspólny wniosek pożyczkowy, przetwarzany za pośrednictwem API. Dzięki tak skonstruowanemu procesowi, przedstawiana w porównywarce oferta Smartneya spersonalizowana zostaje dla konkretnego użytkownika. Po zaakceptowaniu dopasowanej oferty klient kierowany jest na stronę Smartneya, gdzie może dokończyć proces w pełni online.

- Podobne rozwiązania sprawiają, że klienci przestają spoglądać na korzystanie z finansów jak na niedogodność. Open Banking i rozwiązania integrowane za pośrednictwem API maksymalne upraszczają sam proces i eliminują potrzebę kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych lub dostarczania dokumentów. Klienci oszczędzają czas, mogąc wnioskować i otrzymać decyzję pożyczkową o dowolnej porze dnia i nocy oraz w weekendy, widzą w tym procesie dużo plusów w porównaniu do tradycyjnego pożyczania - mówi Katarzyna Jóźwik, dyrektor zarządzająca Smartneyem.

Kolejna instytucja finansowa oferująca usługi na platformie ComperiaRaty

Smartney to kolejna instytucja finansowa oferująca swoje usługi na platformie ComperiaRaty. W listopadzie 2020 r. informowała o pozyskaniu dwóch partnerów bankowych, w tym BNP Paribas, a w zeszłym tygodniu poinformowała o współpracy na wyłączność w portalu OTOMOTO należącym do Grupy OLX. ComperiaRaty uruchomiła też pierwsze w Polsce 0-procentowe raty za usługi medyczne - tym razem w ramach współpracy z Kliniki.pl.

- ComperiaRaty.pl to konsekwentnie budowany marketplace płatności. Nawiązanie współpracy z międzynarodową instytucją finansową - szczególnie tak cenioną jak Smartney - to kolejny krok w rozwoju naszej platformy płatności. Nasi klienci zyskają dodatkową możliwość finansowania swoich potrzeb - tłumaczy Paweł Szukalski z Comperia.pl S.A.

- Jestem przekonany, że oferta Smartney będzie jedną z najkorzystniejszych, jakie zobaczą użytkownicy platformy ComperiaRaty - zapewnia Tomasz Głodowski, dyrektor sprzedaży w Smartney. - Wciąż wielu klientów przyzwyczajonych jest do tego, że pożyczkę lub kredyt bierze się w okienku, osobiście. My pokazujemy, że da się to zrobić w sposób lepiej dopasowany do obecnej rzeczywistości. Współpraca z Comperia.pl S.A. jest kolejnym krokiem w kierunku upowszechnienia naszych usług - dodaje przedstawiciel Smartney.

Źródło: Smartney
Udostępnij artykuł: