Social Impact wybrał stypendystów programu Social Impact Start

Finanse i gospodarka

Zwycięzcy - Mama CoWork i LifeBridge, otrzymają po 5000 euro na wsparcie projektów oraz możliwość udziału w miesięcznych warsztatach w Berlinie

Znamy najlepsze projekty, zgłoszone do wspieranego przez SAP programu Social Impact Start: wśród projektów z Polski nagrodzone zostały Mama CoWork i LifeBridge. Nagrodą dla zwycięzców jest 5000 EUR oraz możliwość udziału w miesięcznym szkoleniu w Social Impact Lab, które odbędzie się jesienią br. w Berlinie. Program Social Impact Start organizowany był w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej po raz pierwszy, o stypendium mogli ubiegać się także przedsiębiorcy społeczni z Bułgarii, Czech, Węgier i Rosji.

Program stypendialny Social Impact Start powstał w ramach współpracy firmy SAP z organizacją Social Impact. Jest on przeznaczony dla startupów, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych z wykorzystaniem innowacji. Do tej pory wsparcie w ramach programu Social Impact Start otrzymało ponad 120 przedsiębiorców społecznych, głównie z państw niemieckojęzycznych. Dzięki temu, że programu został rozszerzony na kraje Europy Środkowo-Wschodniej przedsiębiorcy społeczni z Polski również mogli zgłaszać swoje projekty i walczyć o stypendium. Łącznie inicjatywom z naszej części Europy przyznano dziewięć nagród, w tym dwie dla projektów z naszego kraju:

Projekt Mama CoWork jest skierowany rodziców, zwłaszcza matek — prowadzących własną działalność, pracujących w wolnych zawodach i szukających pracy. Celem projektu jest umożliwienie takim osobom pracy, stworzenie miejsc “co-workingu”, zorganizowanie miejsca pracy – biura i wyposażenie oraz opieki nad dziećmi. Twórcy projektu chcą również ułatwić proces szukania pracy, zapewnić m.in. dostęp do sieci kontaktów, szkoleń oraz doradztwa zawodowego, stworzyć wirtualne biuro pośrednictwa pracy.

W ramach projektu LifeBridge rozwijane są dwa rozwiązania mobilne, które znacznie przyspieszą proces udzielania pierwszej pomocy. Korzystając z danych GPS, aplikacje mają alarmować użytkowników podłączonych w sieci LifeBridge o wypadkach w pobliżu ich lokalizacji, dzięki czemu będą mogli udzielić pierwszej pomocy zanim zjawi się personel medyczny.

Program Social Impact Start pomaga startupom w rozwoju projektów i w wypracowaniu trwałych koncepcji i modeli biznesowych. Zwycięzcy otrzymują wsparcie zarówno finansowe w postaci stypendium, jak i merytoryczne – uczestniczą w miesięcznym programie szkoleniowym odbywającym się terminie od 12 września do 15 października 2014 r. w Social Impact Lab w Berlinie. W tym czasie będą mieli okazję rozwinąć swoje pomysły biznesowe dzięki dostępowi do sieci wiodących przedsiębiorców społecznych oraz do intensywnych szkoleń i profesjonalnego doradztwa.

Więcej informacji o programie znaleźć można pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee

Źródło: SAP

Udostępnij artykuł: