Solaris na sprzedaż. Siedmiu zainteresowanych

Gospodarka

Siedem podmiotów prowadzi due diligence Solarisa: inwestorzy branżowi, fundusze private equity oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) z partnerem biznesowym, wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Fabryka Solarisa
By Solaris - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24324795

Siedem podmiotów prowadzi due diligence Solarisa: inwestorzy branżowi, fundusze private equity oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) z partnerem biznesowym, wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Siedem podmiotów prowadzi due diligence Solarisa: inwestorzy branżowi, fundusze private equity oraz Polski Fundusz Rozwoju z partnerem biznesowym #Solaris #PFR

"Założyciele firmy Solange i Krzysztof Olszewscy badają właśnie opcję sprzedaży pakietu 100% udziałów w Solarisie. Udało nam się potwierdzić tę informację w czterech niezależnych źródłach. Doradcą producenta autobusów przy transakcji jest firma z Monachium - Goetzpartners" - napisał "DGP"."Jest już krótka lista siedmiu podmiotów, które prowadzą proces due diligence. Po tym etapie właściciele będą czekali na konkretne oferty - mówi nasz rozmówca. Jak się dowiedzieliśmy, do przeglądania ksiąg Solarisa zostali dopuszczeni inwestorzy branżowi, fundusze private equity oraz Polski Fundusz Rozwoju z partnerem biznesowym, prawdopodobnie również funduszem" - czytamy dalej w gazecie.

Według informatora "DGP", decyzja o tym, czy Solaris zmieni właściciela, zapadnie najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca.

Potrzebne są duże nakłady na dalszy rozwój

Dziennik podał też, że zapytany przez "DGP" Mateusz Figaszewski, pełnomocnik zarządu Solarisa ds. rozwoju e-mobilności i PR, nie odniósł się wprost do informacji o due diligence. Odpowiedział jednak, że dalsza budowa firmy wymaga dużych nakładów na badania oraz inwestycji w zasoby produkcyjne, sieć sprzedaży i serwisu.

Rekordowe przychody w 2017 roku

Solaris może się pochwalić najwyższą w ponad dwudziestoletniej historii sprzedażą pojazdów na poziomie 1 397 sztuk i rekordowymi przychodami przekraczającymi w 2017 r. 1,85 mld zł, przypomniała też gazeta.Solaris Bus & Coach jest polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 16 000 pojazdów, które jeżdżą po drogach ponad 30 krajów w ponad 600 miastach.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: