Spada liczba sprzedawanych mieszkań…, bo (niektórzy) deweloperzy mają problem z wielkością oferty nowych

Multimedia / Nieruchomości / Rynek

Michał Sapota - Think Tank HRE
Michał Sapota - Think Tank HRE

Spada liczba sprzedawanych mieszkań, ale nie popyt na nie – mówi Michał Sapota, wiceprezes zarządu Heritage Real Estate

#MichałSapota: Spadek sprzedaży mieszkań przez część deweloperów to wynik ograniczonych zasobów mieszkań do sprzedaży @HeritagePolska

Spada liczba mieszkań sprzedawanych przez notowane na giełdzie spółki deweloperskie. Z danych przedstawionych przez PAP wynika, że spółki te w I kwartale 2019 roku sprzedały o 11 proc. mieszkań mniej niż przed rokiem.

Michał Sapota, prezes zarządu HRE Investments oraz współtwórca HRE Think Tank uważa, że nie ma powodów do niepokoju. Jego zdaniem popyt na mieszkania jest na stałym poziomie. Problem leży po stronie niektórych firm deweloperskich.

Niektórzy z deweloperów w związku z wysokim popytem na mieszkania szybko sprzedali te mieszkania, które mieli w swoich portfelach.

Jednocześnie z różnych przyczyn nie są w tej chwili wprowadzić odpowiedniej liczby nowych mieszkań po to, aby uzupełnić swoją ofertę do poprzedniego stanu.

Sprzedaż mieszkań w I kw. spadła. W całym 2019 roku ma być podobnie

Jeśli dobrze się przyjrzeć informacjom dotyczącym poszczególnych spółek to widać, że niektóre z nich niemal podwoiły swoją sprzedaż rok do roku.

Te firmy mają przygotowane odpowiednio duże zasoby mieszkań co pozwala im sprostać wysokiemu popytowi ze strony klientów.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: