Spadek kursu dolara kanadyjskiego

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło z wysokiego poziomu 1.3536 do wartości 1.3472 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Niemniej jednak, euro w dalszym ciągu pozostaje silne i możliwe, że będziemy dzisiaj obserwować jego odbicie, jeśli Mario Draghi będzie przemawiał „jastrzębim” tonem.

Dolar amerykański (USD) znowu spadł w stosunku do jena japońskiego (JPY) i obecnie notowany jest około poziomu 98.70. Jen wzrósł ponieważ inwestorzy nie są pewni sytuacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie, prawdopodobnie już niedługo będziemy mogli obserwować umocnienie się jena. 

Akcje

US Tech (NDQ) odbił się z najniższej wartości w tygodniu na poziomie 3195 do wartości 3234. Wygląda na to, że jest to dobry czas dla tego indeksu i będziemy mogli obserwować jego wyższe wartości.

Towary

WTI Crude (OIL) notowana jest około swojej najniższej wartości od sześciu miesięcy na poziomie 102.50 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy wróciła do poziomu, który utrzymywał się po pogłoskach, że USA będzie interweniować w Syrii. Pięciu członków ONZ osiągnęło porozumienie w sprawie likwidacji broni chemicznej w Syrii.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) wzrósł do najwyższej wartości od dwóch tygodniu na poziomie 1.0339 wobec dolara kanadyjskiego (CAD). Dolar kanadyjski znajduje się pod presją po publikacji raportu, który pokazał wzrost w USA – narodzie największego eksportu.

Traderzy powinni wybierać opcje „CALLs” at-the-money, ponieważ wszystko wskazuje na to, że para będzie kontynuowała swój wzrost. Pozwoli to także na ograniczenie ewentualnej straty do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: