Spadkowy trend „Aussie”

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) odzyskało małą część strat wobec dolara amerykańskiego (USD) z poprzedniego tygodnia. Wspólna waluta zyskała ponad 140 pipsów w ciągu dwóch dni i obecnie notowana jest około poziomu 1.3438.

Euro (EUR) odzyskało małą część strat wobec dolara amerykańskiego (USD) z poprzedniego tygodnia. Wspólna waluta zyskała ponad 140 pipsów w ciągu dwóch dni i obecnie notowana jest około poziomu 1.3438.

Dolar amerykański (USD) osiąga wyższe wartości dotykając nowego maksimum na poziomie 99.79 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Raj dolara zaczął się po lepszych od oczekiwań danych dotyczących zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, które zostały podane w piątek i pomogły dolarowi osiągnąć wyższe wartości. Publikacja wstępnego PKB dla Japonii, która będzie miała miejsce dziś po północy prognozowana jest na 0,4%. Słabsze dane mogą przełożyć się na wzrost wartości tej pary walutowej.

Akcje

US 500 (SPI) znajduje się w obszarze pomiędzy poziomem 1757 i 1770 po rekordowym rajdzie, który miał miejsce w piątek. Uczestnicy rynku po lepszych od oczekiwań danych dotyczących zatrudnienia w USA zaczęli spekulować, że ograniczenie QE może nastąpić już w grudniu.

Towary

Ropa naftowa (WTI) przełamała swoje wsparcie na poziomie 93.25 osiągając najniższą wartość od pięciu miesięcy na poziomie 92.84. Ropa kontynuuje swój spadkowy trend w związku z brakiem popytu na nią.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) osiągnął dwumiesięczne minimum na poziomie 0.9268 wobec dolara amerykańskiego (USD). "Aussie" kontynuuje swój spadkowy trend ponieważ inwestorzy spodziewają się zmniejszenia zakupów aktywów przez Fed.

Inwestorzy powinni konturować strategię obejmującą spred niedźwiedzia (bear put spread) na parze AUDUSD, która pomoże im uzyskać zysk jeśli para będzie kontynuowała swój "niedźwiedzi" trend. Bear Put spread tworzony jest poprzez zakup opcji "Put" at-the-money przy jednoczesnej sprzedaży opcji "Put" out-of-the-money.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: