Specjalistyczne Usługi Doradcze: Bezpośrednio czy przez agencję?

BANK 2010/03

Znalezienie dobrego pracownika banku można powierzyć profesjonalnej agencji. Ostatnio firmy poszukujące kandydatów na wyspecjalizowane stanowiska coraz częściej prowadzą poszukiwania we własnym zakresie. Czy to oznacza zmierzch agencji rekrutacyjnych?

Halina Tarasewicz

Agencje headhunterskie pojawiły się w Polsce po 1990 r. Boom nastąpił w drugiej połowie lat 90. Powstawało wiele nowych firm, na polski rynek wchodziły firmy zagraniczne. Rozwijał się sektor bankowy. Wszyscy potrzebowali pracowników i ktoś ich musiał rekrutować. Wtedy nowe agencje wyrastały jak grzyby po deszczu. To sprawiło, że do biznesu trafiło wiele osób przypadkowych, które widziały możliwość zarobienia dużych pieniędzy, ale nie miały odpowiedniego przygotowania. Słowo headhunter zaczęło źle się kojarzyć. Z czasem rynek zaczął się stabilizować. Wiele agencji przestało istnieć. Dodatkowy odsiew spowodował kryzys.

Dwa, trzy lata temu agencje pracowały pełna parą.

– ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: