Specjalne promocje dla posiadaczy kart Mastercard w ramach kampanii „Warto Bezgotówkowo”

Z rynku

Firma włącza się w kolejny projekt zachęcający konsumentów do płacenia kartą, oferując punkty w programie partnerskim Mastercard Priceless Specials za zakupy u wszystkich detalistów w Polsce

Firma włącza się w kolejny projekt zachęcający konsumentów do płacenia kartą, oferując punkty w programie partnerskim Mastercard Priceless Specials za zakupy u wszystkich detalistów w Polsce

Mastercard poinformował o ofertach specjalnych przygotowanych z myślą o konsumentach w ramach kampanii edukacyjnej „Warto Bezgotówkowo”, której kulminacja przypada na dni 16-20 października. Inicjatywa ta, podjęta przez Koalicję na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności oraz objęta patronatem przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów, ma na celu zachęcać konsumentów do korzystania z płatności bezgotówkowych. Mastercard w ramach kampanii zaoferuje użytkownikom programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials dodatkowe punkty za zakupy, zaś korzystającym z aplikacji SkyCash – bilety na komunikację miejską za połowę ceny. Włączenie się firmy w inicjatywę „Warto Bezgotówkowo” stanowi element długofalowej strategii Mastercard nakierowanej na popularyzację płatności bezgotówkowych w Polsce.

W dniach 16-20 października br. uczestnicy programu Mastercard Priceless Specials otrzymają punkty za zakupy zrobione nie tylko u ponad 60 stałych partnerów programu, ale też w dowolnym innym stacjonarnym punkcie handlowo-usługowym lub sklepie internetowym w Polsce. Za każde wydane 5 PLN konsument otrzyma 1 pkt, a zebrane w ten sposób, dodatkowe punkty będzie mógł wymienić na atrakcyjne nagrody z katalogu. Warunkiem jest dokonanie płatności kartą Mastercard zarejestrowaną w programie.Dodatkowo, w Dniu Płatności Bezgotówkowych, który przypada na 19 października, użytkownicy aplikacji mobilnej SkyCash za dowolny, jednorazowy bilet komunikacji miejskiej do 7 PLN zapłacą połowę ceny, jeśli opłaty dokonają kartą Mastercard zarejestrowaną w aplikacji. Promocja obejmie wszystkie 64 miasta, w których działa SkyCash, i będzie dostępna do wyczerpania przewidzianej puli biletów. Jest to kolejna tego typu akcja, obok trwającej od początku października promocji mPay, w której pasażerowie mogą otrzymać bilet za złotówkę, jeśli płatności dokonają za pośrednictwem portfela cyfrowego Masterpass.

„Osoby, które regularnie płacą kartą, już zdają sobie sprawę, że jest to wygodne, szybkie i bezpieczne. Jednocześnie wciąż wielu Polaków nadal z przyzwyczajenia częściej niż po kartę płatniczą sięga po gotówkę. Kampanie takie jak „Warto Bezgotówkowo” są potrzebne, aby przypominać o korzyściach z płacenia kartą tym konsumentom, którzy jeszcze nie zdążyli się do nich przekonać” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.Działania w ramach kampanii „Warto Bezgotówkowo” są elementem strategii, w ramach której Mastercard popularyzuje obrót bezgotówkowy zarówno wśród przedsiębiorstw, instytucji, jak i konsumentów. Do inicjatyw podejmowanych przez firmę należą skierowane do konsumentów działania edukacyjne i promocyjne, rozwój innowacyjnych technologii płatniczych oraz projekty biznesowe. Mastercard wspierał na przykład loterie bezgotówkowe, gdzie potwierdzenie płatności kartą pełniło rolę kuponu uprawniającego do udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród. W ramach kampanii charytatywnych firma nagradza też zakupy opłacone kartą, przekazując za każdą transakcję datek na szczytne cele, jak ma to miejsce w czasie akcji na rzecz agendy ONZ World Food Programme. Mastercard promuje płatności kartą również m.in. przez program telewizyjny „Drzewo marzeń” oraz platformę BezcenneNiespodzianki.pl.Dzień Płatności Bezgotówkowych jest centralnym elementem kampanii edukacyjnej „Warto Bezgotówkowo”. Inicjatywy partnerów akcji, z których mogą korzystać konsumenci, są dostępne na stronie internetowej https://wartobezgotowkowo.pl/.
Udostępnij artykuł: