Specjalnie dla firm: dyżur on-line ekspertów BGK i BOŚ ws. gwarancji tarczy antykryzysowej

Firma

Bank Ochrony Środowiska zaprasza przedsiębiorców na dyżur on-line ekspertów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz BOŚ dotyczący nowych warunków gwarancji BGK, ułatwiających zaciąganie kredytów i zabezpieczanie ich spłaty.

dyżur BGK i BOŚ
Źródło: Twitter

Bank Ochrony Środowiska zaprasza przedsiębiorców na dyżur on-line ekspertów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz BOŚ dotyczący nowych warunków gwarancji BGK, ułatwiających zaciąganie kredytów i zabezpieczanie ich spłaty.

#TarczaAntykryzysowa: Gwarancje są instrumentem poprawiającym dostępność do bieżącego finansowania dla firm z sektora #MŚP, a także pozwalającym na dalszy rozwój działalności #Koronawirus #Kryzys #GwarancjeBGK @BOS__Bank @BGK_pl

Gwarancje są częścią rządowego programu tarczy antykryzysowej, chroniącego przed skutkami pandemii COVID-19.

Dyżur on-line ekspertów BGK i BOŚ odbędzie się we wtorek 28 kwietnia 2020 roku.

Wystarczy wejść o godz. 12:00 na profil Banku: https://pl-pl.facebook.com/events/1553956298094179/.

Na pytania przedsiębiorców odpowiedzą: Piotr Natkański, dyrektor ds. sprzedaży, Departament Gwarancji i Poręczeń BGK oraz Aneta Janiszewska, kierownik zespołu, Departament Zarządzania Produktami BOŚ.

Pytania można także zadawać e-mailem: gwarancje@bosbank.pl<gwarancje AT bosbank DOT pl>.

Bank Ochrony Środowiska był jednym z pierwszych banków, który w pełni wdrożył do swojej oferty nowe warunki gwarancji BGK.

Więcej informacji na temat gwarancji dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie internetowej Banku: www.bosbank.pl<;www.bosbank.pl>.

Również jest webinar dot. gwarancji de minimis

Tam też dostępny jest między innymi stworzony we współpracy z ekspertami BGK, specjalny webinar dotyczący gwarancji de minimis.

Gwarancje BGK są instrumentem poprawiającym dostępność do bieżącego finansowania dla firm z sektora MŚP, a także pozwalającym na dalszy rozwój działalności. Klienci BOŚ mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych rozwiązań za pomocą trzech różnych systemów gwarancji.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Gwarancje de minimis są dostępne dla mikro-, małych i średnich firm. Obejmują do 80 proc. kwoty kredytu, a ich okres w wypadku kredytu obrotowego został wydłużony do 39 miesięcy. Gwarancje de minimis to także minimum wymagań i formalności, a także brak prowizji za pierwszy roczny okres gwarancji.

Gwarancje Biznesmax

Gwarancje Biznesmax są dostępne dla mikro-, małych i średnich firm. Można je uzyskać, jeżeli spełnia się jedno z 17 kryteriów lub realizuje projekt wpisujący się w jedną z 10 kategorii inwestycji z efektem ekologicznym.

Gwarancja jest bezpłatna i zabezpiecza do 80 proc kwoty kredytu. Beneficjenci gwarancji mogą skorzystać z dopłaty do oprocentowania kredytu nawet za okres 3 lat.

Gwarancje płynności średnich i dużych firm

Portfelowa Linia Gwarancyjna z Funduszu Gwarancji Płynnościowych (PLG FGP) jest dostępna dla średnich i dużych firm ‒ niezależnie od branży działania. Kwota gwarancji wynosi od 3,5 mln do 200 mln zł.

Maksymalna kwota kredytu udzielona jednemu przedsiębiorcy nie może przekroczyć 250 mln zł, a przeznaczeniem kredytu jest zapewnienie płynności finansowej.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Udostępnij artykuł: