Spełniamy marzenia dzieci

Finanse i gospodarka

18-letni Mikołaj jest kolejnym dzieckiem, którego marzenie spełniła firma Apexim AB wraz z Grupą OPP "Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego". Działania prowadzone w ramach programu "Spełniamy Marzenia" zostały docenione na IX Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie.

18-letni Mikołaj jest kolejnym dzieckiem, którego marzenie spełniła firma Apexim AB wraz z Grupą OPP "Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego". Działania prowadzone w ramach programu "Spełniamy Marzenia" zostały docenione na IX Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie (FMM), jak co roku podczas Wielkiej Gali Charytatywnej, podziękowała swoim patronom i darczyńcom za udzielone wsparcie i dotychczasową współpracę. Oprócz podziękowań, w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, spełniono także marzenia kilkorga chorych dzieci. Zielonogórski Apexim AB, w ramach projektu "Spełniamy Marzenia", zrealizował pragnienie Mikołaja, 18-letniego muzyka, który marzył o estradowym wzmacniaczu do gitary elektrycznej. Podziękowania za zaangażowanie w działalność dobroczynną od ambasador FMM, aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej, odebrał Michał Pytko, Prezes Apexim AB.

Program "Spełniamy Marzenia" jest autorską inicjatywą firmy Apexim AB oraz Grupy OPP "Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego". Jego celem jest urzeczywistnianie marzeń ciężko chorych dzieci z województw lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Akcja realizowana jest we współpracy z Fundacją Mam Marzenie. Patronat honorowy nad programem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Pani Elżbieta Polak. Fundusze na spełnianie marzeń pochodzą ze sprzedaży paliw na stacjach Apexim AB.

"Poprzez realizację marzeń chcemy wnieść radość do życia dzieci, dać im chwilę oddechu od stresu związanego z chorobą i wzmocnić je psychicznie. W ten sposób wspieramy również rodziców, aby wiedzieli, że w trudnych chwilach mogą liczyć na pomoc społeczności lokalnej i mieli siłę do codziennej walki oraz opieki nad chorymi dziećmi" - powiedział Michał Pytko, prezes Apexim AB.

Od początku trwania programu "Spełniamy Marzenia", tj. od października 2013 roku, zrealizowano marzenia czwórki wspaniałych dzieci. Michał z Węgrzyna otrzymał upragniony laptop, Dominika z Kaźmierza wymarzony aparat fotograficzny, Kuba z Cedyni psa rasy Beagle, a Mikołaj - estradowy wzmacniacz do gitary elektrycznej. Na realizację marzeń czeka jeszcze wiele chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, oraz tych zgłaszanych bezpośrednio do Grupy OPP "Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego".

 140305.marzenia.02.400x

 Gala Fundacji Mam Marzenie
Osoby na zdjęciu od lewej: mama Mikołaja, Michał Pytko - Prezes Apexim AB, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska

Źródło: Apexim AB

Udostępnij artykuł: