Spółka Pinot Caro S.A. zadebiutowała na alternatywnym rynku NewConnect

Finanse i gospodarka

W poniedziałek, 7 listopada miało miejsce pierwsze uroczyste notowanie akcji spółki PinotCaro S.A., której głównym celem działalności jest wprowadzanie na polski rynek nowoczesnych rozwiązań gastronomiczno-kulinarno-kulturalnych.

Spółka Pinot Caro S.A. tworzy, wprowadza na rynek oraz zarządza kilkoma markami gastronomicznymi:

  • Tree Some Coffee – to sieć kawiarni, miejsc stworzonych z myślą o najbardziej wymagających klientach.
  • Coffee Clue to marka, oferująca branży gastronomicznej konsultacje, szkolenia i audyty, a branży eventowej – pokazy baristyczne.
  • Slow food.kreacja oferuje pełen zakres usług cateringowych, a Quality Brands Verified wystawia certyfikację, m. in. produktom klasy Premium i projektom wysokiej jakości o charakterze gastronomicznym.

Damian Wiatrak, Prezes Zarządu PinotCaro S.A., Chief Executive Officer od 10 lat jest ściśle związany z branżą hotelarsko – gastronomiczną, zarówno na rynku polskim, jak i brytyjskim. Jego doświadczenie poparte jest wiedzą, jaką zdobył podczas specjalistycznych kursów z dziedziny gastronomii, sprzedaży oraz zarządzania. Posiada dyplom Wine and Spirit Education Trust – sommelier ekskluzywnej szkoły International School of Wine&Spirits w Londynie.

Firma powstała w kwietniu 2010 roku. Jak mówi jej twórca i animator rozwoju Damian Wiatrak: „Marki działające dla Pinot Caro S.A. powstały w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, w celu zapełnienia nisz obecnych w branży gastronomicznej. Kapitał, który pozyskamy z emisji akcji posłuży dalszemu rozwojowi działalności Tree Some Coffee, Coffee Clue, slow food.kreacja oraz Quality Brands Verified. Jesteśmy młodą spółką, jednak wierzę, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu naszych współpracowników osiągniemy satysfakcjonujące dla nas i naszych akcjonariuszy rezultaty”.

Tym, co wyróżnia spółkę spośród innych działających w jej branży, jest wykorzystanie całkiem nowych rozwiązań na pozornie zastałym rynku. Wśród nich jest m. in. podpisanie umowy wizerunkowej ze znaną polską artystką młodego pokolenia – Ramoną Rey, która sygnuje swoim nazwiskiem drugi lokal z sieci Tree Some Coffee na rogu Świętokrzyskiej i Mazowieckiej w Warszawie. PinotCaro S.A. w swoich kawiarniach i restauracjach proponuje także swoim klientom profesjonalną obsługę baristyczną, która odbywa się pod okiem menadżerskim Sławomira Sarana – Mistrza Polski Baristów 2008 i Michała Lassoty, wieloletniego trenera uczestników i laureatów konkursów baristycznych. Kolejna marka Quality Brands Verified działa jak strażnik jakości Premium. Certyfikuje tylko najlepsze produkty, miejsca oraz usługi w zakresie branży gastronomicznej. Strategia rozwoju firmy zakłada dalsze wdrażanie na polski rynek nowoczesnych rozwiązań gastronomiczno-kulinarno-kulturalnych, dzięki pozyskanemu z debiutu kapitałowi. Prognozowane przychody na rok 2012 wynoszą 2 000 000 zł.

Proces przygotowania Spółki do emisji akcji i jej debiut, nadzoruje Financial Markets Center Management Sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: