Spokój rynku walutowego

Komentarze ekspertów

Poniedziałkowy poranek przynosi ograniczone wahania zarówno na krajowym rynku walutowym, jak i na rynku globalnym. Brak potencjalnych impulsów sprawia, że cały dzień upłynie w spokojnej atmosferze.

Marcin Kiepas, Tickmill

Poniedziałkowy poranek przynosi ograniczone wahania zarówno na krajowym rynku walutowym, jak i na rynku globalnym. Brak potencjalnych impulsów sprawia, że cały dzień upłynie w spokojnej atmosferze.

O godzinie 09:24 kurs EUR/PLN testował poziom 4,1098 zł, lekko rosnąc w stosunku do piątkowego zamknięcia, gdy cały tydzień zamknął się wyraźnym osłabieniem wspólnej waluty do złotego. W tym czasie kurs USD/PLN testował poziom 3,7868 zł, pozostając na poziomach z piątku.

Równie niewiele dzieje się rano na najważniejszej parze walutowej czyli w notowaniach euro do dolara. Po lekkim spadku w nocy, będącym kontynuacją zeszłotygodniowego osuwania, teraz notowania nieco rosną. Kurs EUR/USD testuje poziom 1,0850 dolara.

Ten obserwowany rano spokój ma szansę przyjąć całodzienną tendencję. W kalendarium brak jest bowiem potencjalnych wydarzeń, które mogłyby nadać rynkowi walutowemu, zarówno temu krajowemu, jak i globalnemu, nowej dynamiki. Z pewnością takim ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: