Społeczność Nicolaus Bank: chcesz pomocy od nas, dołącz do nas

Bankowość spółdzielcza

W gronie banków spółdzielczych często obecna jest narracja misji i zobowiązań banku wobec lokalnej społeczności. Zwykle przejawia się ona utrzymywaniem rozbudowanej sieci placówek, ścisłą współpracą z lokalnym samorządem oraz charytatywnym wspieraniem rozmaitych lokalnych inicjatyw, pisze w komentarzu Grzegorz Flanz, wiceprezes Zarządu Nicolaus Banku.

Grzegorz Flanz, wiceprezes Zarządu, Nicolaus Bank.
Grzegorz Flanz, wiceprezes Zarządu, Nicolaus Bank. Źródło: NB

W gronie banków spółdzielczych często obecna jest narracja misji i zobowiązań banku wobec lokalnej społeczności. Zwykle przejawia się ona utrzymywaniem rozbudowanej sieci placówek, ścisłą współpracą z lokalnym samorządem oraz charytatywnym wspieraniem rozmaitych lokalnych inicjatyw, pisze w komentarzu Grzegorz Flanz, wiceprezes Zarządu Nicolaus Banku.

Tymczasem, w ramach strategicznych rozważań w Nicolaus Banku, postanowiliśmy ten aspekt poddać głębszej refleksji. Skorzystaliśmy z inspiracji, jakie dają nam inne lokalne firmy, inne spółdzielnie, a także lokalne banki z zagranicy.

Cenną wskazówką były także doświadczenia Grupy Desjardins, czyli kanadyjskiej federacji spółdzielni pożyczkowych, odgrywającej w tym kraju znaczącą rolę na rynku finansowym.

Społeczność Nicolaus to grupa naszych kluczowych interesariuszy – klientów, udziałowców i pracowników

Do jakich doszliśmy wniosków? Otóż, faktycznie chcemy budować, wspierać i rozwijać społeczność. Ale nie chodzi tu o społeczność lokalną, rozumianą jako zbiór osób i podmiotów z określonego terenu. Za wspieranie i rozwój lokalnej społeczności odpowiada przecież lokalny samorząd – nie chcemy odbierać mu tej właściwości.

Czytaj także: Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Technologie – Exea Data Center | Pierwszy w Polsce bank działający w 100% w chmurze

My natomiast chcemy budować, wspierać i rozwijać inną społeczność. Jaką? Umownie nazywamy ją społecznością Nicolaus.

Jeśli mamy kogoś wspierać, to dlatego, że jest naszym udziałowcem

Społeczność Nicolaus to grupa naszych kluczowych interesariuszy – klientów, udziałowców i pracowników. To na nich chcemy skoncentrować nasze wysiłki, o ich satysfakcję chcemy dbać. Wszystkie nasze działania muszą być dedykowane przynajmniej jednej z tych kluczowych grup.

Jeśli mamy modyfikować naszą ofertę, to dlatego, że słuchamy naszych klientów. Jeśli mamy kogoś wspierać, to dlatego, że jest naszym udziałowcem. Jeśli mamy się o kogoś troszczyć, to chętnie o swoich pracowników.

Czytaj także: Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Na nowo definiujemy relacje

Chcesz korzystać z naszych atutów, chcesz je z nami rozwijać – dołącz do naszej społeczności Nicolaus.

O tym, jak bardzo jesteś dla nas ważny decyduje więc przede wszystkim to, że jesteś albo dołączasz do społeczności Nicolaus. Jeśli jesteś lokalnym posłem, może lokalnym VIP-em – ok, ale kluczowe jest to, że tworzysz z nami społeczność Nicolaus.

A jeśli jesteś klientem innego banku, a nie podoba ci się coś w naszym bankomacie – idź z pretensjami do swojego banku, niech zainstaluje swoje urządzenie w Twojej wsi. Albo dołącz do grona naszych klientów, a wówczas – jako członek społeczności Nicolaus – chętnie zadbamy o Twoją satysfakcję.

Jak bardzo jesteś dla nas ważny decyduje (...) to, że jesteś albo dołączasz do społeczności Nicolaus

Prosisz o wsparcie. A czy jesteś w naszej społeczności? Jeśli nie, poproś swój bank. Chcesz pomocy od nas, dołącz do nas. Nikt nie jest dla nas ważniejszy niż nasza społeczność Nicolaus.

Oto nasze podejście zebrane w kilka akapitów.

Grzegorz Flanz,

wiceprezes Zarządu, Nicolaus Bank.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: