Sportowe emocje w PKO Banku Polskim

Bankowość

Idea sportowej rywalizacji bliska jest wielu pracownikom PKO Banku Polskiego. Coraz liczniej biorą oni udział w wydarzeniach sportowych. W 33. maratonie w Warszawie przedstawiciele Banku zajęli I miejsce w klasyfikacji "Firma Przyjazna Bieganiu". Z kolei na ponad 42 km trasie biegu im. Macieja Frankiewicza w Poznaniu zdecydowała się sprawdzić 20-osobowa drużyna Banku.

Wśród ponad 4 tys. biegaczy z całej Polski, którzy wzięli udział w 33. maratonie w Warszawie zawodnicy PKO Banku Polskiego zajęli wysokie lokaty w kategorii „bankowców-mężczyzn” oraz „bankowców-kobiet”. Dodatkowo drużyna Banku zdobyła 2. miejsce w kategorii „drużyna-bank”. W zorganizowanym równolegle Biegu Olimpijskim na 8 km uczestniczyło ponad 800 zawodników, w tym 22 przedstawicieli Banku. Tak liczny udział pracowników PKO Banku Polskiego w imprezie pozwolił na wygraną w klasyfikacji „Firma Przyjazna Bieganiu”. Reprezentacje firmowe rywalizowały w 3 kategoriach: małych (do 150 etatów), średnich (od 151 do 500 etatów) i dużych (od 501 etatów) przedsiębiorstw.

– Cieszę się, że nasi pracownicy uczestniczą w imprezach sportowych. W ten sposób promują ideę uczciwej rywalizacji, która również jest mi bardzo bliska. Jestem dumny, że osiągają przy tym znakomite wyniki – powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Z kolei w poznańskim maratonie im. Macieja Frankiewicza, którego sponsorem głównym po raz drugi był PKO Bank Polski, wystartowało blisko 6 tys. uczestników. Wśród nich liczna reprezentacja Banku – 20 osób.

W najbliższym czasie zawodnicy spotkają się na kolejnym biegu ulicznym sponsorowanym przez PKO Bank Polski. 11 listopada br. w Biegu Niepodległości na ulicach stolicy nie zabraknie również reprezentantów Banku.

Udostępnij artykuł: