Sposób na deficyt ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa? Outsourcing

Bezpieczne Finanse / Bezpieczny Klient

Cisco uważa, że odpowiedzią na deficyt specjalistów cyberbezpieczeństwa może być outsourcing wyzwań sieciowych do Security Operation Centers, poinformował dyrektor generalny Cisco Systems Poland Przemysław Kania.

Cyfrowa kłódka symbolizująca cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo Fot. stock.adobe.com/Tomasz Zajda

Cisco uważa, że odpowiedzią na deficyt specjalistów cyberbezpieczeństwa może być outsourcing wyzwań sieciowych do Security Operation Centers, poinformował dyrektor generalny Cisco Systems Poland Przemysław Kania.

#Cisco: deficyt specjalistów w cyberbezpieczeństwie jest bardzo znaczący #cyberbezpieczeństwo

"Deficyt ludzi w IT jest duży, a deficyt specjalistów w cyberbezpieczeństwie jest już w ogóle bardzo znaczący. Niestety taka jest sytuacja i należy się w niej odnaleźć" - powiedział ISBnews Kania podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC CEE.Stwierdził, że zarządzając tym ryzykiem firmy powinny m.in. budować inteligentnie sieci, używać najnowocześniejszych oferowanych rozwiązań tak, żeby obsługa sieci była możliwie zoptymalizowana pod względem liczby specjalistów.Czytaj także: Raport Europolu: Cyberprzestępcy szukają nowych dochodowych celów i technologii >>>

"Automatyzujmy wprowadzanie poprawek z aktualizacji, korzystajmy z technologii AI i uczenia maszynowego, ale również stosujmy outsourcing problemów sieciowych do wyspecjalizowanych firm posiadających security operation center" - stwierdził szef Cisco Systems Poland.

Rynek bezpieczeństwa się skonsoliduje

Ponadto ocenił, że docelowo sytuacja się poprawi, bo rynek bezpieczeństwa się skonsoliduje.

"Docelowo uważam, że zostanie na nim kilku dużych graczy z optymalną ofertą i proces wyboru rozwiązań będzie dużo prostszy niż aktualnie. A będą one miały zaszyte wszystkie elementy, o których wspomniałem wcześniej" - podsumował Kania.Cisco jest największym na świecie dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa. Firma posiada również najszersze portfolio rozwiązań cyberbezpieczeństwa, które łączy w spójną i skuteczną architekturę. W 2016 roku firma otworzyła w Polsce swoje jedyne w Europie i jedno z trzech na świecie Centrum Operacji Bezpieczeństwa (Security Operations Center, SOC), działające w ramach centrum usług Cisco Global Services Center w Krakowie, które świadczy zaawansowane usługi bezpieczeństwa na rzecz największych globalnych firm.
Udostępnij artykuł: