Sprawdź firmę po NIP w serwisie BIG.pl

Finanse i gospodarka

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. uruchomiło nową funkcjonalność w serwisie www.BIG.PL. Wszyscy użytkownicy powyższej strony mogą pobrać za pośrednictwem Internetu raport o dowolnej firmie z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

 

Usługa umożliwia np. sprawdzenie po NIP biura podróży, developera lub przyszłego pracodawcy. Pobranie raportu o firmie kosztuje 20 zł, nie wymaga podpisywania żadnej umowy, a cały proces trwa około 5min. Raport, który można pobrać w serwisie BIG.PL zawiera informację, czy dana firma figuruje w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, na jaką kwotę zalega i przez kogo została dopisana.

hildebrand.mariusz.01.100x„Pobranie raportu o zadłużeniu firmy może zaoszczędzić wielu kłopotów. Jeśli dowiemy się z niego, że dane przedsiębiorstwo znajduje się na liście dłużników, powinniśmy zachować ostrożność. Może to bowiem świadczyć o kłopotach finansowych firmy. Według raportu InfoDług 5,1 % Polaków zalicza się do grona niesolidnych dłużników. Wiele z tych osób prowadzi działalność gospodarczą, więc istnieje ryzyko, że przenoszą one złe nawyki na pole zawodowe. Sprawdzanie kontrahentów pod kątem ich wiarygodności płatniczej staje się w Polsce standardem. Od początku roku BIG InfoMonitor udostępnił 5,1 mln raportów o zaległym zadłużeniu”.

Mariusz Hildebrand, Prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Aby pobrać Raport o Przedsiębiorcy za pośrednictwem serwisu BIG.PL wystarczy zarejestrować się na powyższej stronie. Po zalogowaniu należy wprowadzić NIP i nazwę sprawdzanej firmy oraz dokonać elektronicznej płatności z bankowego konta internetowego lub kartą kredytową VISA/Mastercard. Koszt pobrania raportu wynosi 20 zł, a generowanie informacji trwa około 5 minut.

 

Serwis BIG.PL powstał z myślą o konsumentach w czerwcu 2010 r. po wejściu w życie nowej Ustawy o BIG. BIG.PL umożliwia osobom fizycznym wpisanie dłużnika do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz pobranie z BIG bezpłatnego Raportu o Sobie. Nowa funkcjonalność, umożliwiająca sprawdzenie firmy po NIP jest dedykowana zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Od czerwca do końca września serwis odwiedziło ponad 75 tysięcy osób. Co piąta osoba odwiedzająca BIG.PL zdecydowała się na rejestrację i podanie swoich danych w serwisie.

Udostępnij artykuł: