Sprawy międzynarodowe: Ale w koło jest wesoło

NZB 2016/01

Regularne donoszenie o interesujących sprawach związanych z sektorem finansowym, które aktualnie toczą się na świecie. Taka właśnie będzie rola tej kolumny. Dzieje się oczywiście sporo i zdarza się nawet niekiedy, że brakuje czasu na rzetelną codzienną lekturę informacji i dostarczanych analiz.

Regularne donoszenie o interesujących sprawach związanych z sektorem finansowym, które aktualnie toczą się na świecie. Taka właśnie będzie rola tej kolumny. Dzieje się oczywiście sporo i zdarza się nawet niekiedy, że brakuje czasu na rzetelną codzienną lekturę informacji i dostarczanych analiz.

Szymon Stellmaszyk

Zastanawiam się, z czego najbardziej to wynika? Szybkiego tempa życia i skracania dystansu na wielu płaszczyznach? Licznych zainteresowań i obowiązków? A może po prostu z wszystkiego po trochu?

Szymon Stellmaszyk

W Związku Banków Polskich od 2006 roku; doradca Zarządu w Zespole Współpracy Międzynarodowej; absolwent prawa oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych na UAM w Poznaniu i KU Leuven w Belgii; na przestrzeni lat członek komitetów ds. zwalczania przestępstw finansowych, ds. międzynarodowych i ds. komunikacji w Europejskiej Federacji Bankowej

Na co dzień doradzam Zarządowi Związku Banków Polskich (ZBP) w Zespole Współpracy Międzynarodowej i reprezentuję izbę m.in. w Komitecie Europejskiej Federacji Bankowej (EBF) ds. komunikacji. Nie wspominam o tym fakcie przypadkowo. W ramach prac komitetu, spotykając się raz na kwartał z koleżankami i kolegami z całej Europy, m.in. referujemy aktualną sytuację gospodarczą w swoich krajach, w tym oczywiście w sektorze bankowo-finansowym, wskazujemy na kluczowe bieżące działania asocjacji bankowych. Sama federacja została utworzona już w 1960 r., a dziś skupia 32 krajowe stowarzyszenia banków z państw członkowskich UE i tych należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Organizacja reprezentuje interesy w sumie około 4500 banków – dużych i małych, lokalnych i transgranicznych, które np. zatrudniają około 2,5 mln osób! Taka regularna wymiana informacji oraz najlepszych praktyk, którą w ZBP rozwiniętą mamy szczególnie na poziomie naszego regionu, pomaga więc w analizowaniu doniesień medialnych ze świata oraz zwykłym porządkowaniu wielu spraw w głowie.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: