Sprawy międzynarodowe: Kongres studentów polskich w Wielkiej Brytanii

NZB 2017/01

Polscy studenci w Wielkiej Brytanii przejawiają silną chęć podtrzymywania relacji z krajem. Widać to w wielu podejmowanych przez nich inicjatywach, z których najważniejsza to ich doroczny kongres.

Kazimierz Pierzchała
Ks. dr hab. nauk humanistycznych
z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej.

Ostatni – X już Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii odbył się na uniwersytecie w Cambridge w dniach 27–29 stycznia 2017 r. Uczestniczyło w nim ok. 350 osób. Gościem honorowym był wicepremier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Organizatorem kongresu była Federacja Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz Cambridge University Polish Society (Congress of Polish Student Societies in the UK). Jest to cykliczne wydarzenie, przygotowywane przez studentów z wiodących brytyjskich uniwersytetów (Oxford, Warwick, Edinburgh i Cambridge), które służy integracji, wymianie doświadczeń, kształtowaniu przyszłych liderów oraz promowaniu polskiej kultury za granicą. Łącznie wzięło w nich udział już ponad 2000 delegatów. Uczestnikami są studenci różnych kierunków – od ekonomii, poprzez prawo, finanse, a także nauki przyrodnicze.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: