Sprzedaż mieszkań w USA decydująca dla wartości dolara

Komentarze ekspertów

Waluty Euro (EUR) kontynuuje swój wzrost przełamując opór na poziomie 1.3200 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Waluty Euro (EUR) kontynuuje swój wzrost przełamując opór na poziomie 1.3200 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Para walutowa osiągnęła najwyższą wartość w tym miesiącu na poziomie 1.3238 przed dzisiejszą publikacją wskaźnika produkcyjnego PMI w Strefie Euro. Cena euro może jeszcze wzrosnąć, jeśli dzisiejsza publikacja okaże się gorsza niż zakładano.

Dolar amerykański (USD) odbił się wczoraj z niskiego 99.14 do wartości 100.17, żeby powrócić z powrotem do poziomu 99.35 wobec jena japońskiego (JPY). Pozytywne dane z USA już dziś mogą pomóc parze przełamać opór na poziomie 100.00.

Akcje

US 500 (SPI) spadło z wysokiego 1695 do poziomu 1685. Uczestnicy rynku zastanawiają się, czy zyski przedsiębiorstw mogą wpłynąć na rozluźnienie polityki pieniężnej FED.

Towary

WTI Crude (OIL) balansuje pomiędzy zyskiem a startą i obecnie notowana jest około wartości 107.00. Dzisiaj o godz. 14:30 czasu GMT zostanie opublikowany raport dotyczący zmian stanu zapasów baryłek ropy naftowej firm korporacyjnych w ciągu poprzedniego tygodnia, który może okazać się ważnym impulsem wyznaczającym nową cenę WTI.

Para dnia

Dolar amerykański (USD) osiągnął najniższą wartość w tym miesiącu na poziomie 1.0276 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Opublikowany wczoraj raport dotyczący sprzedaży detalicznej w Kanadzie okazał się lepszy niż przypuszczano i dlatego pojawiły się spekulacje, że poprawia się stan kanadyjskiej gospodarki, a wartości CAD wzrosła.

Opcje FX

Poniedziałkowa publikacja odnośnie sprzedaży domów na rynku wtórnym USA stała się ważnym impulsem zmian ceny dolara amerykańskiego. Przewidujemy, że w dniu dzisiejszym do najpopularniejszych par będą należeć XAU/USD oraz EUR/USD. Aby skorzystać z oczekiwanej zmienności na rynku walutowym," jastrzębi" traderzy wybierają dziś opcje "CALL", natomiast "niedźwiedzi" inwestorzy wolą zmniejszyć ryzyko wybierając opcję "PUT" przed dzisiejszą publikacją dotyczącą sprzedaży nowych mieszkań w USA, która będzie miała miejsce o godz. 15:00 czasu GMT.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: