Sprzedaż nowych mieszkań w USA decydująca dla rynków

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) pozostaje mocne wobec dolara amerykańskiego po odbiciu się z poziomu 1.3530 do poziomu 1.3693 przed weekendem.

Wspólna waluta obecnie utrzymuje poziom wtedy osiągnięty. Dzisiejsze wydarzenia związane z publikacjami raportu dotyczącego sprzedaży nowych mieszkań w USA oraz klimatu biznesowego w Niemczech mogą przyczynić się do wzrostu tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) od ostatniego tygodnia kontynuuje swój spadek wobec jena japońskiego (JPY). Para spadła z poziomu 104.80 do poziomu 101.82 przed korektą na poziomie 102.48. Rynki finansowe są nadal zmęczone ograniczeniem 10 mld, szczególnie widać to w osłabieniu dolara.

Akcje

Akcje europejskie tracą na wartości po osiągnięciu rekordowych poziomów na początku roku. GER 30 (DAX) w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadł z poziomu 9802.5 do poziomu 9347.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odzyskała zainteresowanie w ciągu ostatniego tygodnia, co przełożyło się na wzrost jej wartości. Ropa obecnie notowana jest na poziomie 96.69, po odbiciu z poziomu 91.49 dolarów amerykańskich za baryłkę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój wzrost od 19 grudnia. Przez ten cały okres szlachetny metal wzrósł z poziomu 1190 dolarów za uncję do poziomu 1270.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie, aby skorzystać z prawdopodobnego wzrostu wartości złota w ciągu najbliższych tygodni. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedać opcji out-of-the-money Call na złocie.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: