Sprzedaż sztabek złota w oddziałach PKO Banku Polskiego

Bankowość

W niemal 1200 oddziałach PKO Banku Polskiego można od 1 października br. nabywać sztabki złota Mennicy Polskiej. W ciągu niespełna miesiąca Bank sprzedał złoto o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Najczęściej kupowano sztabki o gramaturze 1 g.

Zakup złota jest możliwy we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego. Złoto sprzedawane jest po cenach określonych przez Mennicę Polską i nie wiąże się dla klienta z żadnymi dodatkowymi opłatami. W ofercie znajdują się sztabki najczystszej próby Au 999,9, a autentyczność pochodzenia złota potwierdza znak Mennicy Polskiej wytłoczony na sztabce. Wśród dostępnych rozmiarów znaleźć można sztabki o gramaturze: 1 g, 5 g, 10 g, 20 g, 31,1 g, 50 g oraz 100 g, jak również o znacznie większej: 250 g, 500 g i największej 1000 g. Wszystkie sztabki oznaczone są gramaturą i zawartością złota. Sztabki o gramaturze od 100 g do 1000 g otrzymuje się z certyfikatem zawierającym specyfikację – gramaturę, zawartość złota oraz unikalny numer zgodny z numerem wytłoczonym na sztabce.

– Inwestycja w złoto jest jedną z najbezpieczniejszych wieloletnich lokat kapitału, a dodatkowo pozwala na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Złoto inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT, więc można traktować je jako walutę, a nie surowiec i w ten sposób inwestować środki w horyzoncie długoterminowym. Pierwszy miesiąc sprzedaży złota w oddziałach PKO pokazał, że zainteresowanie tą formą inwestycji jest spore  – mówi Piotr Helbich, Dyrektor Biura Kart i Płatności w PKO Banku Polskim.

Złoto w oddziale może kupić każda osoba dorosła, nie musi być klientem PKO Banku Polskiego, nie musi też posiadać konta osobistego. 

Sztabki o mniejszych gramaturach można zamówić i odebrać w oddziałach, gdy zostaną już dostarczone. Można również zapłacić za dostarczenie sztabek pod wskazany adres ubezpieczoną przesyłką realizowaną przez firmę kurierską. Sztabki 250 g oraz 500 g mogą być odebrane osobiście z magazynu Mennicy Polskiej lub wysłane przesyłką kurierską, natomiast sztabkę o gramaturze 1000 g ze względów bezpieczeństwa można odebrać jedynie z magazynu Mennicy.

W każdej chwili posiadacz złota może sam zadecydować, kiedy wycofać się z inwestycji i zrealizować zysk. Złoto nabyte w PKO Banku Polskim odkupuje Mennica Polska, a cena jest przez nią ustalana na zasadach rynkowych. Jest uzależniona od notowania złota na rynkach światowych i kursu dolara amerykańskiego do złotego i w każdej chwili może się zmienić.

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: