Średnia liczba transakcji BLIK-iem w sklepach Biedronki wzrosła czterokrotnie

Finanse osobiste / Z rynku

Logo BLIK
Źródło: BLIK

Od czasu wprowadzenia płatności BLIK-iem w sklepach Biedronki we wrześniu ubiegłego roku średnia dzienna liczba transakcji BLIK-iem do stycznia 2019 r. w kasach Biedronki wzrosła czterokrotnie, podał właściciel sieci Jeronimo Martins. W tym okresie najczęściej BLIK-iem płacono w warszawskiej Biedronce przy ul. Dolnej, a najwyższej transakcji dokonano w Poznaniu.

Średnia dzienna liczba transakcji @BLIKmobile w kasach Biedronki wzrosła czterokrotnie #BLIK #Biedronka

BLIK to stworzona w 100% w Polsce nowoczesna technologia, która za pomocą aplikacji mobilnej jednego z 13 banków umożliwia płatność przy kasach sklepowych i w sklepach internetowych, wypłatę gotówki z bankomatów, a także przelewanie pieniędzy innym użytkownikom aplikacji bankowej.

Prostota i funkcjonalność

„Prostota i funkcjonalność BLIK-a sprawiły, że tylko w styczniu tego roku klienci Biedronki wybrali taką płatność ponad 100 tys. razy. Średnio dziennie dało to blisko 4,5 tys. transakcji, czyli ponad czterokrotnie więcej niż we wrześniu ubiegłego roku, gdy Biedronka wprowadziła tę metodę płatności” – czytamy w komunikacie.

Wprowadzenie płatności BLIK-iem we wszystkich sklepach Biedronka

„Wprowadzenie płatności BLIK-iem we wszystkich sklepach Biedronka w Polsce było ukłonem w stronę tych naszych klientów, którzy cenią sobie innowacje i chętnie korzystają z najnowszych technologii. BLIK to bardzo wygodna, prosta i szybka metoda płatności. Przewidujemy, że popularność BLIK-a w naszej sieci będzie rosnąć, co już teraz widać po statystykach” – powiedział kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka Karol Sęktas, cytowany w komunikacie.

Klienci Biedronki mogą zapłacić BLIK-iem za zakupy od września 2018 roku.

„Cieszymy się, że największa sieć detaliczna w Polsce wspiera innowacyjne technologie i płatności mobilne. Jesteśmy przekonani, że popularność płatności BLIK-iem w sklepach Biedronka będzie rosła. Potwierdza to fakt, że tak wielu klientów docenia możliwość zapłaty BLIK-iem jako szybką i bezpieczną formę płacenia” – skomentował Adam Kokoszkiewicz, dyrektor departamentu sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIK-a.

BLIK najpopularniejszy w dużych miastach

Jeronimo Martins podało, że na podstawie analiz danych z terminali w Biedronce, BLIK najpopularniejszy jest w dużych miastach. Od września najczęściej tą metodą płacono w sklepach Biedronka w Warszawie przy ul. Dolnej 3, w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 100 i w stołecznej placówce przy ul. Solidarności 115. Chętnie używano jej także w sklepach zlokalizowanych w Łodzi, Krakowie i Wrocławiu.

Coraz wyższe kwoty pojedynczych transakcji BLIK-iem

„Coraz wyższe są też kwoty pojedynczych transakcji BLIK-iem. W tej klasyfikacji ‚wygrywa’ Poznań przy ul. Czerwca 1956 – jednorazowo wydano tu 10,4 tys. zł. Na drugim miejscu znalazła się placówka przy ul. Niepodległości w Lesznie, a na trzecim – sklep w Olsztynku przy ul. Mrongowisza. W pierwszej dziesiątce są też Biedronki ulokowane w Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mławie, Działdowie, Pyskowicach, Lubinie i Strzelcach Opolskich” – czytamy dalej w komunikacie.

By zapłacić w Biedronce BLIK-iem, należy wprowadzić kod BLIK, znajdujący się w aplikacji mobilnej banku na smartfonie, do terminala płatniczego w sklepie. Następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN w telefonie. Taką płatność można zrealizować zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych, przypomniano w materiale.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Na koniec 2018 r. liczyła 2 900 placówek.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: