Stan rynku: Rynek zmieniający oblicze

BANK 2011/07- 08

Coraz bardziej odczuwalna jest bariera cenowa, presja rosnących kosztów oraz szybko zmieniające się otoczenie prawno-instytucjonalne, które nakłada na firmy audytorskie większy ciężar odpowiedzialności. W niemal każdej firmie z tej branży bez względu na jej rozmiary można usłyszeć pytanie: dlaczego wszyscy są przeciwko audytorom?

Jerzy Wrzosiński

Oczywiście inny jest ranking problemów z perspektywy „dużej czwórki” czy firm szukających dla siebie miejsca na rynku, ale każda z nich na swój sposób musi znaleźć kompromis między swoim potencjałem a rosnącymi oczekiwaniami, które coraz głośniej dyktują unijne instytucje. Nie dziwmy się zatem, że z im mniejszą firmą mamy do czynienia, tym częściej pojawiają się obawy, że tych szczytnych skądinąd celów nie uda się spełnić. A stąd już tylko krok dzieli od frustracji.

Wszyscy chcą rosnąć

– To jest bardzo konkurencyjny rynek – mówi Bogdan Dębicki, partner w firmie KPMG Audyt. – My go oceniamy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: