Standard and Poor’s podtrzymuje rating A- PZU, perspektywa obniżona do stabilnej

Z rynku

S&P Global Ratings podtrzymał rating siły finansowej PZU na niezmienionym poziomie, tj. A-, jednocześnie obniżając perspektywę do stabilnej z pozytywnej, podała spółka.

Materiały prasowe PZU

S&P Global Ratings podtrzymał rating siły finansowej PZU na niezmienionym poziomie, tj. A-, jednocześnie obniżając perspektywę do stabilnej z pozytywnej, podała spółka.

S&P Global Ratings podtrzymał #rating siły finansowej #PZU na niezmienionym poziomie, tj. A-, jednocześnie obniżając perspektywę do stabilnej z pozytywnej @GrupaPZU

"Zmiana perspektywy ratingowej nastąpiła w rezultacie pogorszenia się warunków finansowych i biznesowych w Polsce, w związku z wybuchem pandemii COVID-19. W ocenie agencji, może mieć to wpływ na działalność Grupy PZU, w szczególności na niższą kontrybucję do wyników z działalności bankowej. Jednocześnie analitycy podkreślają, że sytuacja grupy powinna pozostać stabilną" - czytamy w komunikacie.

Grupa utrzyma wiodącą pozycję biznesową w Polsce

Perspektywa odzwierciedla pogląd analityków agencji, że grupa utrzyma wiodącą pozycję biznesową w Polsce, silną pozycję kapitałową oraz stabilne wyniki z działalności ubezpieczeniowej i dzięki temu będzie w stanie wytrzymać potencjalne dalsze pogorszenie otoczenia gospodarczego. Dodatkowo, analitycy spodziewają się, że działalność bankowa Grupy PZU oraz zarządzania aktywami będą generować zadowalające wyniki, podsumowano.

Czytaj także: Grupa PZU ma za sobą najlepszy czwarty kwartał w historii, wyniki powyżej oczekiwań rynku >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: