Standardy Kwalifikacyjne Bankowości Polskiej: To idzie młodość!

NBS 2009/11

W Klubie Bankowca w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Związku Banków Polskich w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

Stopnie zawodowe otrzymało 411 pracowników sektora, w tym 349 z banków spółdzielczych i zrzeszających. Stopień samodzielnego pracownika bankowego zdobyło 96 osób, dyplomowanego pracownika bankowego – 313, specjalisty bankowego z zakresu analizy kredytowej i fundamentalnej – 2 osoby.

Aby uzyskać dyplom, należy zdać egzamin przed zewnętrzną komisją kwalifikacyjną ZBP. Kursy i szkolenia przygotowujące prowadzą instytucje akredytowane przy związku, kandydat musi posiadać doświadczenie zawodowe w banku lub w innej instytucji finansowej. Do otrzymania niższego stopnia samodzielnego pracownika bankowego wystarczy dyplom ukończenia studiów na kierunku finanse, bankowość lub rachunkowość oraz roczny staż pracy.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: