Start-up polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Technologie i innowacje

Nawet kilkanaście milionów dolarów chce pozyskać na swój rozwój AllSporter, aplikacja dla pasjonatów sportu. Spółka skorzysta z coraz popularniejszej w branży technologicznej emisji własnej kryptowaluty, a nabywcy AllSporter Coin zyskają możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z serwisu.

Grafika AllSporter
Źródło: AllSporter

Nawet kilkanaście milionów dolarów chce pozyskać na swój rozwój AllSporter, aplikacja dla pasjonatów sportu. Spółka skorzysta z coraz popularniejszej w branży technologicznej emisji własnej kryptowaluty, a nabywcy AllSporter Coin zyskają możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z serwisu.

#AllSporter skorzysta z coraz popularniejszej w branży technologicznej emisji własnej #kryptowaluty @allsporterapp

- Chcemy wyemitować 260 mln AllSporter Coins. Trwają ustalenia dotyczące ceny pojedynczej monety, ale zakładamy, że pozyskane fundusze w pełni pokryją koszty profesjonalnej promocji w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Dajemy sobie rok od dnia emisji na zaistnienie na tych rynkach – mówi Michał Polanowski, prezes i twórca serwisu, wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata oraz aktualny mistrz Europy w Formule Windsurfing.AllSporter to serwis, który przez stronę internetową oraz aplikację na telefon kontaktuje pasjonatów sportów, trenerów i posiadaczy sprzętu sportowego. Trenerzy opisują krótko swoje doświadczenie i podają cenę za trening. Sportowcy mogą szybko znaleźć najbliższego trenera i umówić się z nim na konkretną godzinę. Dodatkowo, każdy, kto ma sprzęt do treningu może wystawić ogłoszenie w aplikacji AllSporter i wynająć go innym użytkownikom.

Serwis ruszył w drugiej połowie 2017 roku szybko zyskując użytkowników – zarówno wśród trenerów, jak i osób uprawiających sporty. Swoje oferty treningowe w aplikacji zamieszczali m.in. aktualni mistrzowie w swoich dyscyplinach oraz trenerzy gwiazd.

AllSporter chce zaistnieć na rynkach zachodnich

Po sukcesie w Polsce, AllSporter planuje zaistnieć na rynkach zachodnich. Zebranie funduszy ma umożliwić ICO (Initial Coin Offering), popularna wśród startupów emisja własnej kryptowaluty. W wariancie podstawowym, spółka chce uzyskać 2,85 mln dolarów – w wersji optymistycznej, może być to nawet kilkanaście mln dolarów.
Grafika: Czym są kryptowaluty?

Źródło: AllSporter

- Nasze monety – AllSporter Coins - dadzą ich właścicielom podwójne korzyści. Z jednej strony staną się współuczestnikami firmy. Z drugiej, będą mogli łatwiej korzystać ze wszystkich profitów, jakie niesie przynależność do naszej społeczności, nie tylko w Polsce, ale – już wkrótce – w wielu krajach europejskich i USA. Naszym celem jest stworzenie z AllSporter globalnej sieci usług sportowych – wyjaśnia Michał Polanowski podkreślając, że w serwisie, oprócz AllSporter Coins, nadal będzie można płacić tradycyjnymi metodami elektronicznymi.

Firma finalizuje tworzenie white paper

Tokeny AllSporter sprzedawane będą na stronie https://allsportercoin.io, a ich właściciele będą mogli nimi swobodnie handlować na giełdach kryptowalut. Firma finalizuje tworzenie white paper – dokumentu inwestycyjnego i już wkrótce planuje rozpoczęcie sprzedaży AllSporter Coins.- W rozwój i przygotowanie projektu aktualnie zaangażowane jest niemal 40 osób – wśród nich są menadżerowie doświadczeni w rozwijaniu globalnych startupów oraz sportowcy z kilku kontynentów. Głęboko wierzę, że dzięki świetnemu teamowi, innowacyjnej aplikacji oraz wyemitowaniu AllSporter Coins możemy stworzyć światową społeczność i osiągnąć sukces – tłumaczy Michał Polanowski.

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij artykuł: