Start-up z Doliny Krzemowej otworzył biuro w Trójmieście

Finanse i gospodarka

Niewiele osób słyszało o AirHelp - firmie pochodzącej z Doliny Krzemowej z siedzibą w Nowym Jorku. Nie tak dawno temu, założyciele podjęli decyzję o otwarciu biura w Trójmieście. Czym dokładniej zajmuje się firma?

Niewiele osób słyszało o AirHelp - firmie pochodzącej z Doliny Krzemowej z siedzibą w Nowym Jorku. Nie tak dawno temu, założyciele podjęli decyzję o otwarciu biura w Trójmieście. Czym dokładniej zajmuje się firma?

0,06% z 26 milionów

Każdego roku, 26 milionów pasażerów ma prawo ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych, jednak jedynie 0.06% faktycznie odszkodowanie otrzymuje. Główną tego przyczyną jest nieznajomość przysługującego im prawa.

Usługi firmy skierowane są do osób, którym odmówiono wejścia na pokład z powodu tzw. overbookingu oraz do tych, których lot został odwołany lub opóźniony. Firma ma oddziały prawne w niemal każdym kraju Europy, dzięki czemu usługa dostępna jest w 15 językach. Co ważne, zweryfikowanie, czy pasażer jest upoważniony do wypłaty odszkodowania w wysokości do 600 euro trwa jedynie 3 minuty.

Dlaczego Gdańsk?

"Gdańsk jest dla nas doskonałą lokalizacją ze względu na bliskość naszych klientów. Dodatkowym czynnikiem była dla nas zadowalająca dostępność osób znających języki obce. Nie jest problemem znalezienie w Trójmieście osoby posługującej się 2,3 a nawet 4 językami obcymi! Kolejnym argumentem, przemawiającym za tą lokalizacją jest wysoki poziom osób z wykształceniem technicznym. Zauważamy, że środowisko IT prężnie rozwija się w Trójmieście, coraz częściej organizowane są spotkania branżowe i konferencje IT. Ponieważ jesteśmy młodą i małą firmą, oczywiście  musimy brać pod uwagę kwestie finansowe. I w tej dziedzinie, Gdańsk wyróżnia się na plus na tle innych rozważanych lokalizacji. Powierzchnia biurowa, jak i poziom wynagrodzeń jest tu na konkurencyjnym poziomie." - stwierdza Greg Roodt, jeden z założycieli AirHelp

Airbnb, Dropbox...AirHelp

"To niezwykłe wyróżnienie, że firma AirHelp jest wspierana przez Y Combinator - najbardziej znany na świecie fundusz inwestycyjny, który wypromował tak znane marki jak Dropbox, Twitch czy Airbnb. AirHelp to Start-Up pochodzący z Doliny Krzemowej. Choć dostarcza usługi globalnie,  zatrudnia jedynie kilkadziesiąt osób na całym świecie, w tym u nas - w Gdańsku." - mówi Anton Koval, Project Manager ds. sektora IT w Invest in Pomerania

Dołącz do teamu AirHelp w Gdańsku

Obecnie, firma zatrudnia osoby w zespole technicznym, ds. roszczeń oraz prawnym.  Szczególnie poszukiwani są: Data Engineers (Business Intelligence), JavaScript Developers, Ruby Developers, iOS Developers. Aplikacje proszę przesyłać na adres jobs@getairhelp.com.

Źródło: Invest in Pomerania

Udostępnij artykuł: