Stolica z ministerstwami organizuje imprezę dla 50+

Samorząd

Międzypokoleniowe Dni Aktywności i Targi Aktywni 50+ potrwają od 24 do 26 września br. na Torwarze

Międzypokoleniowe Dni Aktywności i Targi Aktywni 50+ potrwają od 24 do 26 września br. na Torwarze

Jeżeli nie chcesz stać się ofiarą przestępstw tzw. "oszustw na wnuczka", jeżeli chcesz zdobyć praktyczne umiejętności z samoobrony, odbyć kurs pierwszej pomocy, czy nauczyć się bezpiecznie korzystać z Internetu oraz dowiedzieć się jak zapobiegać niebezpieczeństwom zagrażającym Twoim wnukom, korzystającym z sieci - weź udział w Międzypokoleniowych Dniach Aktywności oraz Targach Aktywni 50+. Impreza jest skierowana do seniorów i osób po 50. roku życia. Odbędzie się 24-26 września br. na Torwarze. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest współorganizatorem drugiego dnia imprezy, 25 września br.

Tego dnia gośćmi specjalnymi będą znani sportowcy m.in.: Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Paweł Nastula, a także psycholog Dorota Zawadzka. Zapraszamy do udziału. Wstęp jest bezpłatny.

Cykl imprez, które odbędą się ostatniego tygodnia września, jest skierowany do osób od 50 roku życia. Od 24 do 26 września na warszawskim Torwarze seniorzy mogą wziąć udział w konferencjach i warsztatach tematycznych.

Organizatorem wydarzeń jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Współorganizatorem, obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia i Miasto Stołeczne Warszawa.

Imprezy dla seniora odbywają się w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Drugiego dnia (25 września br.) gospodarzem imprezy będzie także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Tego dnia resort przygotował szereg propozycji, w tym konferencję "Bezpieczny senior", realizowaną w ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzą wśród seniorów pokazy m.in. z pierwszej pomocy, udzielą wskazówek, w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić sztuczne oddychanie. Ratownicy będą informować w trakcie spotkania, jak pomóc osobom z obrażeniami narządów ruchu i kręgosłupa, a także jak poprawnie opatrzyć rany i zatamować krwawienie. Uczestnicy spotkania z ratownikami WOPR dowiedzą się także, jak postępować w stanach nagłych, na przykład w przypadku omdleń, cukrzycy, astmy, czy zadławienia.

Seniorzy będą mogli posłuchać wykładów: "Wnuki w sieci", jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej oraz na co zwracać uwagę, gdy z Internetu korzystają dzieci.

Udostępnij artykuł: