Stopy procentowe w USA w górę

Gospodarka

Fot. PIxabay.com

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej do 2-2,25% z 1,75-2%, poinformował Fed po posiedzeniu.

#Fed podwyższyła główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 2,0-2,25 procent #StopyProcentowe #USA

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

„Biorąc pod uwagę odnotowane i oczekiwane warunki na rynku pracy i poziom inflacji, Komitet postanowił podwyższyć docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych do 1,75-2%” – czytamy w komunikacie.

Fed zapowiedział, że oceniając termin i wielkość dalszych dostosowań docelowego zakresu stopy procentowej, będzie oceniał postęp – zarówno zrealizowany, jak i oczekiwany – w kierunku maksymalnego zatrudnienia i 2-proc. inflacji.

W komunikacie Fed nie pojawiło się zdanie – obecne jeszcze w poprzednim komunikacie, z 1 sierpnia br. – że polityka pieniężna po tej decyzji nadal ma charakter akomodacyjny.

Komitet powtórzył, że dokonując tej oceny, będzie brał pod uwagę „szeroki zakres informacji, w szczególności dotyczących warunków na rynku pracy, wskaźników presji inflacyjnej i oczekiwań inflacyjnych oraz dane dotyczące wydarzeń o charakterze finansowym i międzynarodowym”.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: