Stopy procentowe: za obniżką w kwietniu głosowało 7 członków RPP, przeciw – jeden

Gospodarka

Pieniądze i wykres
Fot. stock.adobe.com/adragan

Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej za wnioskiem o obniżkę stóp procentowych o 50 pb opowiedziało się siedmioro członków RPP, a przeciwko głosował jeden - Łukasz Hardt, podano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (#RPP) za wnioskiem o obniżkę stóp procentowych o 50 pb opowiedziało się siedmioro członków RPP, a przeciwko głosował jeden - Łukasz Hardt #StopyProcentowe

„Uchwała Nr 4/2020 Rady Polityki Pieniężnej z dnia 8 kwietnia 2020 r. w sprawie stopy referencyjnej, oprocentowania kredytów refinansowych, oprocentowania lokaty terminowej oraz stopy redyskontowej i stopy dyskontowej weksli w Narodowym Banku Polskim.

Czytaj także: RPP: cięcie stóp procentowych w maju ograniczy ryzyko dalszej aprecjacji złotego, a w konsekwencji deflacji >>>

ZA przyjęciem uchwały głosowali:

– A. Glapiński

– G.M. Ancyparowicz

– C. Kochalski

– J.J. Kropiwnicki

– E.M. Łon

– R. Sura

– J. Żyżyński

PRZECIW przyjęciu uchwały głosował:

– Ł. J. Hardt” – czytamy w Monitorze.

Inne uchwały przyjęte na kwietniowym posiedzeniu

Na kwietniowym powiedzeniu RPP przyjęła także uchwałę zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia założeń polityki pieniężnej na rok 2020 oraz uchwałę w sprawie przyjęcia rocznego sprawozdania finansowego Narodowego Banku Polskiego na dzień 31 grudnia 2019 r. W obu przypadkach za przyjęciem uchwał głosowało ośmioro członków RPP, bez głosów przeciwnych.

Czytaj także: Jerzy Kropiwnicki z RPP: w 2021 r. stopy procentowe powinny stopniowo rosnąć do poziomów z 2019 r. >>>

RPP obniżyła stopy procentowe trzykrotnie w tym roku – łącznie o 1,4 pkt proc. w przypadku głównej stopy referencyjnej, która wynosi obecnie 0,1%.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: