Strefa VIP: Biblioteka Bankowca

BANK 2016/10

Więź impulsem do rozwoju? Wiele słyszymy opinii, że podstawową barierą w rozwoju polskiego społeczeństwa jest brak wzajemnego zaufania. Ze słynnej "Diagnozy społecznej" prof. A. Czapińskiego wynika, że doświadczenia zaborów, wojen i komunizmu poważnie zatomizowało nad Wisłą relacje międzyludzkie.

Statystyki pokazują, że przeciętny Polak ma zaufanie praktycznie tylko do swej rodziny, tymczasem wzajemne zaufanie np. obu stron umowy cywilno-prawnej to na całym świecie podstawa uczciwego obrotu gospodarczego. I właśnie o tych sprawach ze swadą pisze członek rzeczywisty PAN prof. Stanisław Walukiewicz w książce pt. „Kapitał społeczny”. To precyzyjnie napisany skrypt akademicki, który przybliża takie zjawiska, jak np.: wartość i rynek, modele decyzyjne, rynek relacji, rynek emocji sportowych itp. Nie tylko prezentuje różne modele społecznego współdziałania, ale tłumaczy, czym jest zasada ortogonalności, wartości materialne i niematerialne, a wreszcie znaczenie kapitału społecznego w procesach gospodarczych.

{module BanerB1}

Można w niej przeczytać, jak będą wyglądały bilanse firm przyszłości, jak bę...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: