Strefa VIP: Dały radę

BANK 2017/12

Szachy to nie lekka atletyka – nie da się sprawdzić stoperem albo miarką, czy poziom się podniósł. Można natomiast zauważyć, że poziom rywalizacji o Puchar Związków Banków Polskich bardzo się wyrównał. Tegoroczny zwycięzca Adam Kałdus aż sześciu rywali wyprzedził o zaledwie pół punktu, czyli o najmniejszą jednostkę miary na czarno-białej planszy.

Tekst i zdjęcia Artur St. Rolak

Kobiety nie boją się szachów

Bankowcy grają w szachy nie tylko dobrze – a powiedzieć, że coraz lepiej też nie będzie nadużyciem – ale również coraz liczniej. Do „XIII Turnieju o Puchar ZBP” stanęły aż 73 osoby. Zgłosiło się jeszcze więcej, ale nie wszystkie dotarły do Klubu Bankowca, wybawiając w ten sposób organizatorów z kłopotu logistycznego. Stuprocentowa frekwencja zmusiłaby ich bowiem do małego przemeblowania. Wśród grających było aż siedem kobiet – to był rekord tegorocznego turnieju.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: