Strefa VIP: Etyka sprzedaży ubezpieczeń na życie

BANK 2016/09

Często słyszy się o tak zwanej etyce biznesu lub etyce wykonywania danego zawodu. Zastanówmy się przez chwilę, jakie mogą być zasady etyczne agenta ubezpieczeniowego? Możemy do nich zaliczyć np. dostosowywanie oferty do potrzeb klienta, niewywieranie presji na kliencie czy odpowiednią dyspozycyjność po zawarciu umowy.

Łukasz Jasiński

Podobne zasady można jednak przypisać doradcom kredytowym pracującym w bankach, maklerom giełdowym, prawnikom czy sprzedawcom butów. Zasady etyczne oraz sama etyka są uniwersalne. Tak naprawdę mówienie o etyce bankowca czy etyce agenta ubezpieczeniowego to przerost formy nad treścią. Można to porównać do wychowania wyniesionego z domu. Brak odpowiedniej kultury osobistej da o sobie znać zarówno w pracy, jak i poza nią. Jeśli ktoś w życiu prywatnym nie kieruje się pewnymi normami etycznymi, nie będzie tego również robił podczas wykonywania zawodu. Zamiast więc mówić o etyce biznesu, mówmy po prostu o etyce.

Według Johna C. Maxwella, zamiast tworzyć niezliczone ilości norm i zasad etycznych, wystarczy zastosować tak zwaną ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: