Strefa VIP: Gambit bankowy

BANK 2012/12

Podwójnym zwycięzcą IX Turnieju Szachowego o Puchar Związku Banków Polskich został Bartosz Warszawski - najlepszy indywidualnie oraz drużynowo z kolegami z Banku Millennium S.A. Wśród najmłodszych - dzieci pracowników banków i instytucji finansowych - pierwsze miejsce zajął Bartosz Prażmowski, reprezentujący SGB-Bank S.A.

Artur St. Rolak

Jak się gra w szachy, wszyscy wiemy, ale partia w zaciszu domowym – z kimś z rodziny albo z sąsiadem – to zupełnie coś innego niż prawdziwy turniej. My mamy czas, nad jednym ruchem możemy się zastanawiać godzinami, natomiast zawodników pogania zegar.

Są różne sposoby rozgrywania turniejów – ten toczył się w formule „13 minut + 2 sekundy”, czyli gracze mieli 13 minut na partię plus dodatkowe dwie sekundy za każde wykonane posunięcie. Ten limit gwarantował, że impreza zakończy się w zaplanowanym terminie. Mało kto tak dobrze jak bankowcy wie, że czas to pieniądz.

W turnieju głównym wystartowało 26 osób, a w zawodach młodzieżowych – dwanaście. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: