Strefa VIP: Nie prowadzę wojny ze sobą

BANK 2014/12

Z Bogusławem Kottem wieloletnim prezesem Banku Millennium S.A., a dziś przewodniczącym jego Rady Nadzorczej, rozmawiał Piotr Wilczkowski.

Kiedy pan – absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS, wieloletni pracownik Ministerstwa Finansów, specjalista w zakresie finansowania handlu zagranicznego, współzałożyciel i współorganizator Banku Millennium, wieloletni prezes jego zarządu – odkrył, że jest artystą?

– To czy jestem artystą, to rzecz dyskusyjna. Ale faktycznie od dawna ciągnęło mnie do świata sztuki. W wieku szkolnym uczyłem się gry na skrzypcach. A ponadto – jak to już kiedyś powiedziałem – z tych 25 lat, które spędziłem w banku, przynajmniej 15 miało charakter bardzo twórczy. Zwłaszcza pierwsze lata bankowości, po roku 1989, kiedy wszyscy wszystko zaczynali od nowa, nawzajem się od siebie uczyli to była bardziej twórczość niż działalność przemysłowa.

Ale zgodzi się pan z tezą, że jako ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: