Strefa Vip: Pole do popisu

BANK 2014/10

Holender Floris de Vries wygrał Deutsche Bank Polish Masters, turniej kończący sezon Pro Golf Tour. Drugie miejsce, ex aequo ze swymi rodakami Antonem Kirsteinem i Stephanem Grossem, zajął Niemiec Marcel Schneider i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Najlepszy z Polaków - Jan Szmidt junior - uplasował się na 18. pozycji. Jak na amatora - znakomicie.

Holender Floris de Vries wygrał Deutsche Bank Polish Masters, turniej kończący sezon Pro Golf Tour. Drugie miejsce, ex aequo ze swymi rodakami Antonem Kirsteinem i Stephanem Grossem, zajął Niemiec Marcel Schneider i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Najlepszy z Polaków - Jan Szmidt junior - uplasował się na 18. pozycji. Jak na amatora - znakomicie.

ARTUR ST. ROLAK

Czytelnicy „Miesięcznika Finansowego BANK”, jeśli nawet sami jeszcze nigdy tam nie byli, to mogą pamiętać Sobienie Królewskie Golf&Country Club z poprzedniego numeru – to właśnie tam pięć tygodni wcześniej odbył się finał Ligi Golfa Bankowców. Oba turnieje, na oko, niczym się nie różniły – stroje podobne, kije tym bardziej, trawa zielona pod stopami, a niebo błękitne nad grającymi.

Turniejowi Deutsche Bank Polish Masters bliżej jednak do rozgrywanego w tym samym czasie Pucharu Rydera, będącego wisienką na torcie światowego golfa. Nie tylko z powodu transmisji telewizyjnej, na dodatek – to opinia wyłuskana z rozmowy dwóch zawodników zapatrzonych w ekran w domku klubowym – przeprowadzonej naprawdę porządnie. Przede wszystkim dlatego, że Pro Golf Tour jest jedną z dróg prowadzących na najbardziej znane i prestiżowe pola i turnieje świata.

Sprawę można ująć w pewnym uproszczeniu. Pro Golf Tour to trzecia liga europejska, jedna z kilku regionalnych, skupiająca przede wszystkim turnieje rozgrywane w Niemczech, a także w Polsce, Austrii, Turcji, Egipcie i Maroku (grać mogą wszyscy chętni, amatorzy i zawodowcy, niezależnie od narodowości, legitymujący się handicapem 3,4 lub lepszym). Czterej najlepsi w sezonie awansują do European Challenge Tour, a następnie do European Tour. W 2006 r. European Professional Development Tour (poprzednia nazwa PGT) wygrał 30-letni obecnie Martin Kaymer, zwycięzca dwóch turniejów Wielkiego Szlema i triumfator Pucharu Rydera. W światowym golfie jest niewiele więcej do zdobycia.

Turniej finałowy Pro Golf Tour odbył się w Polsce po raz drugi z rzędu (w zeszłym roku we Wrocławiu). Do Sobieni Królewskich zjechało ponad 50 golfistów z Anglii, Austrii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szkocji, Szwajcarii, USA, Walii i Włoch, dziewięciu z czołowej dziesiątki rankingu PGT. Stawkę uzupełniło 11 Polaków, w większości jeszcze amatorów (w golfie amator często gra na poziomie porównywalnym z zawodowcami, jednak nie może przyjmować nagród finansowych).

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: