Strefa VIP: Spacerując po Bankowej – O edukacji ekonomicznej rozważania Andrew Carnegie

BANK 2010/04

Niewielu jest tak silnych i tak zdeterminowanych, by chcieć móc działać, tworzyć, kreować wówczas, gdy inni ogłaszają klęskę, niewiarę w zwycięstwo i stan niemocy.

Przemysław Wiśniewski
Motto: „W obliczu nadchodzącego bardzo silnego wiatru większość ludzi buduje schrony, aby przetrwać nawałnicę, nieliczni chcą wybudować silne wiatraki.”

Gwiazdy mówią, że ten, kto urodził się 25 listopada, nie znosi niesprawiedliwości. Wymiana myśli z innymi i komunikacja ze światem jest mu potrzebna, gdyż wsłuchuje się nieustannie w szmer swego otoczenia. Nie może również patrzeć spokojnie na cierpienia innych ludzi, a jego pierwszym odruchem jest zawsze chęć ulżenia im, na co nie szczędzi swego czasu i środków. Niestety, jego dobroć i szlachetność najczęściej odpłacona zostaje niewdzięcznością. Sprawia mu to przykrość i napełnia serce goryczą.

Owego 25 listopada roku 1835 w Dunfermline w Szkocji przyszedł na świat Andrew Carnegie. Miał 12 ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: