Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Uda się przekonać zagraniczne korporacje do inwestowania w Polsce?

Gospodarka / Wydarzenia

Podczas kolejnego dnia 48. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Bank Pekao S.A. zorganizował spotkanie z przedstawicielami dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorów oraz potencjalnych inwestorów w Polsce. Honorowym gościem był prezydent RP Andrzej Duda.

Panel Banku Pekao z udziałe prezydenta Andrzeja Dudy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos
Fot. Materiały prasowe Pekao

Podczas kolejnego dnia 48. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Bank Pekao S.A. zorganizował spotkanie z przedstawicielami dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorów oraz potencjalnych inwestorów w Polsce. Honorowym gościem był prezydent RP Andrzej Duda.

Michał #Krupiński, prezes #Pekao: jesteśmy w #Davos po to, aby przekonać międzynarodowe korporacje do inwestycji w Polsce #wef18 #Davos2018 #inwestycje

Celem spotkania z prezesami globalnych firm była promocja Polski jako kraju przyjaznego inwestorom. Prezes Banku Pekao S.A Michał Krupiński razem z wiceprezes Roksaną Ciurysek-Gedir i wiceprezesem Andrzejem Kopyrskim przekonywali światowy biznes, że nasz kraj to dobre miejsce do budowania partnerstwa gospodarczego. Nieocenionym wsparciem w rozmowach z potencjalnymi inwestorami była obecność prezydenta RP, Andrzeja Dudy.- Promocja stale rosnącego potencjału polskiej gospodarki jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Podczas zagranicznych wizyt, dokładam wszelkich starań, aby ułatwić naszym przedsiębiorcom międzynarodową ekspansję. Dla mnie, jako prezydenta RP jest niesłychanie ważne, aby wspierać budowanie rozpoznawalnych na świecie polskich marek, które będą w stanie z sukcesem konkurować na arenie globalnej. Cieszę się, że Bank Pekao S.A. wspiera ten sam cel - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Atuty polskiej gospodarki

W spotkaniu zorganizowanym przez Bank Pekao S.A. wzięło udział kilkunastu właścicieli globalnych grup kapitałowych oraz przedstawiciele międzynarodowych środowisk naukowych.- Jesteśmy w Davos po to, aby przekonać międzynarodowe korporacje do inwestycji w Polsce. Nasza gospodarka ma wiele atutów, atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów. Są to z jednej strony świetnie wykształcone kadry, a z drugiej szeroki rynek wewnętrzny, charakteryzujący się rosnącą konsumpcją, spadającym bezrobociem, co z kolei przekłada się na szybki wzrost gospodarczy. Jestem niezmiernie dumny, że w spotkaniu wziął udział Pan Prezydent Andrzej Duda. Właśnie takie wspólne działania, zarówno firm, jak i przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, są najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu - powiedział Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao S.A.

Bank Pekao będzie otwierać nowe zagraniczne oddziały

Na międzynarodowe kompetencje banku uwagę zwrócili członkowie Zarządu Pekao S.A. - Bank rozważa otwarcie nowych oddziałów poza granicami naszego kraju. To pozwoli jeszcze lepiej wspierać polski biznes na świecie – stwierdziła Roksana Ciurysek-Gedir, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Prywatnej.Bank Pekao S.A. jako polski bank międzynarodowy ma duże doświadczenie  w obsłudze finansowej obcych grup kapitałowych. Wiele takich firm, działających na rynku polskim jest naszymi klientami. Poprzez spotkania takie jak dzisiaj, Bank Pekao pokazać, że jako bank możemy być bramą do polskiego rynku dla międzynarodowych korporacji, oferując im nie tylko obsługę bankową na światowym poziomie, ale unikalną wiedzę o możliwościach inwestycyjnych w Polsce.W podsumowaniu Roksana Ciurysek-Gedir nawiązała do panelu zorganizowanego w Davos przez Pekao S.A. o sukcesji w firmach rodzinnych. - Polskie firmy rodzinne bardzo dynamicznie rosną. Polska powoli staje się dla nich za mała. Chcemy, umożliwić im kontakt ze światowymi inwestorami, aby mogły wyjść ze swoją działalnością zagranicę i poszerzać rynki, na których działają - powiedziała Roksana Ciurysek-Gedir.

Źródło: Informacja prasowa Banku Pekao SA

Udostępnij artykuł: