Święto Spółdzielczości Bankowej w tym roku obchodzone pod hasłem „Z bankiem spółdzielczym – nowocześnie i bezpiecznie”

Bankowość spółdzielcza / Wydarzenia

Czerwiec to miesiąc, w którym banki spółdzielcze organizują w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej liczne atrakcje w całej Polsce. Tegoroczne uroczystości odbywają się pod hasłem „Z bankiem spółdzielczym - nowocześnie i bezpiecznie”.

Święto Spółdzielczości Bankowej obchodzone w Nadsańskim Banku Spółdzielczym
Źródło: Nadsański Bank Spółdzielczy

Czerwiec to miesiąc, w którym banki spółdzielcze organizują w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej liczne atrakcje w całej Polsce. Tegoroczne uroczystości odbywają się pod hasłem „Z bankiem spółdzielczym - nowocześnie i bezpiecznie”.

Głównym akcentem obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej w Nadsańskim Banku Spółdzielczym była edukacja w zakresie bezpiecznego obrotu bezgotówkowego #SANBank #ŚwiętoSpółdzielczości Bankowej

Nadsański Bank Spółdzielczy Święto Spółdzielczości Bankowej obchodził w dniu 21.06.2018 roku w siedzibie przy ulicy Okulickiego 56c w Stalowej Woli. Głównym akcentem obchodów była edukacja w zakresie bezpiecznego obrotu bezgotówkowego, do której Bank zaprosił lokalne Szkoły i Klientów.W tym dniu zarząd i pracownicy Banku gościli uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów, których Prezes Zarządu Stanisława Kłapeć serdecznie przyjął do swojego gabinetu. Uczniowie poznali miejsce, w którym rozpatrywane są wnioski oraz podejmowane decyzje, dowiedzieli się o pracy zarządu i zrobili pamiątkowe zdjęcia w fotelu prezesa.Czytaj także: Bankowość spółdzielcza musi się zmieniać >>>

Następnie uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie pozyskali wiele informacji dotyczących działalności Banku i jego historii, poznali dzieje pieniądza, drogę, jaka doprowadziła pieniądz do dzisiejszej postaci oraz dowiedzieli się o korzyściach płynących z płatności bezgotówkowych. W dalszej części wycieczki po Banku uczniowie poznali budowę, funkcję i zasady korzystania z bankomatu oraz nauczyli się wypłacać pieniądze za pomocą karty płatniczej. Z wielkim zainteresowaniem oglądali banknoty, słuchali o modernizacji ich zabezpieczeń i metodach rozpoznawania autentyczności banknotów. Największe zainteresowanie uczniów przyciągnęła maszyna do liczenia pieniędzy i tester ultrafioletowy do sprawdzania banknotów. Na zakończenie wizyty uczniowie przyjrzeli się pracy bankowców, a następnie otrzymali pamiątkowe upominki. Była to dla nich ciekawa lekcja bankowości i okazja do poznania miejsc, które, na co dzień nie są dostępne.Święto Spółdzielczości Bankowej było również okazją do wystawienia bankowego namiotu przed siedzibą SANBanku, do którego pracownicy zapraszali odwiedzających w tym dniu Klientów i przechodniów, informując ich o wydarzeniu oraz rozdając materiały reklamowe i upominki.

Źródło: Informacja prasowa SANBanku

Udostępnij artykuł: