Sygnity stworzyło system umożliwiający natychmiastowy przelew bankowy z wykorzystaniem systemu Express ELIXIR Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Finanse i gospodarka

Sygnity wprowadziło do swojej oferty nowy system umożliwiający realizację płatności pomiędzy klientami banków w czasie rzeczywistym na bazie systemu Express ELIXIR. Stworzona przez Sygnity aplikacja powstała w odpowiedzi na uruchomienie systemu Express ELIXIR i uzyskała certyfikat Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Sygnity wprowadziło do swojej oferty nowy system umożliwiający realizację płatności pomiędzy klientami banków w czasie rzeczywistym na bazie systemu Express ELIXIR. Stworzona przez Sygnity aplikacja powstała w odpowiedzi na uruchomienie systemu Express ELIXIR i uzyskała certyfikat Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Nowy produkt w ofercie pionu bankowo - finansowego Sygnity, tzw. Adapter Express ELIXIR, w całości spełnia wymagania funkcjonalne i techniczne systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR, dzięki któremu dokonywanie przelewów pomiędzy rachunkami klientów prowadzonymi w różnych bankach będzie mogło odbywać się natychmiastowo, w czasie liczonym w sekundach.

"Nowy system przelewów Express ELIXIR, który ma wystartować na polskim rynku bankowym jeszcze w tym roku, będzie znaczącym udogodnieniem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Dzięki niemu przekazywanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach będzie odbywać się w ciągu zaledwie kilkunastu sekund, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Nietrudno wyobrazić sobie, jak możliwość niemal natychmiastowego wykonania przelewu na konto w innym banku, bez konieczności oczekiwania na sesję systemu ELIXIR, ułatwi codzienne zakupy, zagraniczny urlop czy wreszcie transakcje biznesowe." - mówi Arkadiusz Lew-Kiedrowski, Wiceprezes Zarządu Sygnity, odpowiedzialny za pion bankowo-finansowy. "Stworzony przez nas Adapter Express ELIXIR to gotowe rozwiązanie, które umożliwi bankom szybkie przystąpienie do usługi systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, niezależnie od posiadanej platformy sprzętowej i software'owej, a przy tym pozwoli ograniczyć koszty związane ze złożonymi i czasochłonnymi modyfikacjami systemów transakcyjnych. Co ważne, Adapter Express ELIXIR Sygnity może współpracować z systemami transakcyjnymi dowolnego producenta."

Adapter Express ELIXIR został certyfikowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. W całości spełnia wymagania funkcjonalne i techniczne systemu Express ELIXIR, zarówno w zakresie niezwłocznego przekazania zlecenia płatniczego przyjętego od klienta banku do systemu Express ELIXIR, jak i natychmiastowej autoryzacji transakcji oraz udostępnienia środków pieniężnych odbiorcy po otrzymaniu informacji o realizacji płatności w systemie Express ELIXIR. Rozwiązanie Sygnity zapewnia także integrację z dowolnym systemem informatycznym.

System rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXR będzie uruchomiony w II kwartale b.r. przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. w odpowiedzi na zapotrzebowanie banków i ich klientów. Obsługa pojedynczej transakcji w systemie Express ELIXIR będzie krótsza niż 15 sekund, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

Źródło: Sygnity S.A.

Udostępnij artykuł: