Sylwester Sigiel członkiem Zarządu PKP CARGO ds. Handlowych

Kadry

Nowym członkiem Zarządu ds. Handlowych PKP Cargo został Sylwester Sigiel, wieloletni szef PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze. Dotychczasowy członek Zarządu ds. Handlowych, Marek Zaleśny 13 marca złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Marek Zaleśny zostaje w spółce i będzie kontynuował współpracę z PKP CARGO na stanowisku doradcy Zarządu ds. Handlowych.

– Dziękuję panu Markowi Zaleśnemu za wkład w sukces rynkowy PKP CARGO. Cieszę się, że będziemy mogli nadal współpracować aby wspólnie umacniać pozycję spółki. Powołanie pana Sylwestra Sigla na stanowisko członka Zarządu PKP CARGO ds. Handlowych traktuję jako kontynuację prac pana Marka Zaleśnego, który na nowo zdefiniował nasze relacje handlowe z Klientami oraz ukształtował pozycję PKP CARGO w stosunku do konkurentów- mówi Łukasz Boroń, prezes Zarządu PKP CARGO.

Sylwester Sigiel jest związany z grupą PKP CARGO Logistics od wielu lat. Przez ostatnie trzy lata był prezesem spółki PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze, czyli kluczowego z punktu widzenia Grupy miejsca przeładunku towarów na styku normalnych i szerokich torów kolejowych na granicy wschodniej.

W okresie, w którym kierował centrum, udział tej firmy w rynku przeładunków na przejściu Małaszewicze- Brześć, wzrósł z 20 proc. do ponad 50 proc. Wcześniej był pełnomocnikiem Zarządu PKP CARGO ds. utworzenia centrum w Małaszewiczach. Obecnie jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP CARGO Centrum Logistyczne Medyka-Żurawica.

Zanim Sylwester Sigiel związał się z PKP CARGO Logistics pracował m.in. w spółkach kolejowych grupy CTL oraz w firmie Węglokoks. Z wykształcenia jest ekonomistą – ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, a następnie studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Szkole Głównej Handlowej.

Źródło: www.pkp-cargo.pl

Udostępnij artykuł: